Angle down Atgal

Šventinė nuotaika (iš anksto)

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Lapkritis. Turbūt, mano nemėgstamiausias metų mėnuo. Ryte tamsu, vakare irgi greit tamsu, o kur dar visiškai subjuręs oras, kai ne tik pučia stiprokas vėjas, bet ir skėtį nešiotis būtina - lyti pradeda bet kada, kai tik „dangus užsinori”, ryte oras gali atrodyti visai ramus, o, žiūrėk, jau popiet jei ne stipriai pila, tai be perstojo purškia lietus. Sakytum, ko norėti, juk tai paskutinis rudens mėnuo. Ech, kiekvienas metų laikas turi savų pliusų ir minusų, savų grožių ir negrožių.

Bet aš ne apie tuos grožius (o dar visai neseniai medžiai buvo su ryškiai geltonais lapais, atrodė, tarsi juos kas nuspalvino vandeniliniais ir, deja, nusiplaunančiais dažais). Aš apie grožius „anksčiau laiko”. Ėjau šiandien į parduotuvę, o prie jos įėjimo jau pastatyta kalėdinė eglutė. Graži (nors ir dirbtinė), papuošta blizgančiais žaisliukais. Tik klausimas...Kam? Juk iki švenčių dar beveik keli mėnesiai. Kodėl, na, kodėl prekybininkai nori atimti iš mūsų tą gruodžio mėnesio antrosios pusės džiaugsmą, kai eini parduotuve, stovi eglutė, o fone groja „Jingle Bells”? Tiesa, kalėdinių dainelių parduotuvėje dar neišgirdau (turbūt tikrai supranta, kad per anksti).

Aš sutinku ir su tuo, kad parduotuvės vitrinose jau pardavinėja kalėdinę atributiką. Reikia gi pirkti, kad paskui, gruodžio mėnesį, papuošimams ir dovanoms nereiktų išleisti didelės dalies atlyginimo. Bet, kaip jau minėjau, norėčiau, kad pasiliktų tą kalėdinę dvasią ateičiai, t.y. kitam mėnesiui. O dabar - po lapkričio pirmosios nuėmė kapinių žvakutes ir gėles, ir pirmyn, Kalėdos!

Be abejo, nereikia ir ekonomikos mokslų baigti, kad suprastum - viskas čia yra pamatuota, gal net tyrimai atlikti, rodantys, kad žmonėms jau reikia šventinių dalykėlių. Nebūtų paklausos, nebūtų pasiūlos. Tai gerai, pardavinėkit jūs tuos elniukus ar kūčiūkus, bet nesipuoškite dar Kalėdine atributika. Net sniegas, ir tas laukia gruodžio, dar ir jo nėra!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite