Angle down Atgal

Šventėje „Metų ūkis 2019“ – padėkos ir apdovanojimai geriausiems Skuodo krašto ūkininkams

2019 m. lapkričio 15 d. apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai. Šiais metais Skuodo rajone geriausiai įvertintas Estrėjos Eglės ir Gintauto Odinų ūkis, antroji vieta skirta Daivos ir Valdo Domarkų ūkiui, trečioji – Onos ir Henriko Stripinių ūkiui. Šie pažangūs ūkiai yra puikus pavyzdys norintiems pradėti ūkinę veiklą ir jau ūkininkaujantiems. Minėtų ūkių šeimininkai sėkmingai juose tvarkosi, puikiai išmano savo darbą, ne tik tęsia ūkininkavimo tradicijas, bet ir pasitelkę naujoves efektyviai organizuoja ūkinę veiklą.

„Jau nuo senų laikų žemės ūkis Skuodo rajone buvo viena pagrindinių veiklos sričių. Rajono ūkininkai atsakingai prižiūri savo ūkius, uoliai dirba, domisi pažangiomis technologijomis, stengiasi tobulinti ūkių aplinką. Ūkininkaujantys vietos gyventojai yra labai svarbi rajono bendruomenės dalis. Jiems skiriama nuoširdi padėka„ – pasidžiaugė Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas.

Skuodo rajono ūkininkų pasveikinti taip pat atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narė Levutė Staniuvienė, jos padėjėja Audra Hansen, Savivaldybės administracijos direktorius Žydrūnas Ramanavičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga, Lietuvos Respublikos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Skuodo biuro kolektyvas.

Šventės svečiai Skuodo krašto ūkininkams negailėjo gerų žodžių. Pasak jų, Skuodo rajono ūkiai yra efektyvūs. Pagal žemės ūkio rodiklius visada yra tarp šalies geriausiųjų. Skuodo rajonas Lietuvoje užima net 8 vietą pagal galvijų skaičių. Rajone vyrauja šeimos ūkiai, kurių vidutinis dydis 13,71 ha. Mišrūs ūkiai, kai specializuojamasi augalininkystės sektoriuje, tačiau dar papildomai auginami ir galvijai, taip pat yra dažnai pasitaikantis atvejis.

Ūkininkų pagerbimo šventę organizavo Lietuvos ūkininkų sąjungos Skuodo skyrius, padedant Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Skuodo biuro ir Skuodo rajono savivaldybės specialistams.

Apie konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojų ūkius

Estrėja Eglė ir Gintautas Odinai Ylakių seniūnijoje, Margininkų kaime, turi ekologinį galvijininkystės ūkį. Šie ūkininkai pradėjo ūkinę veiklą nuo 1997 m., dabar jau turi apie 220 ha žemės, laiko 600 avių, 150 mėsinių galvijų. Ūkio šeimininkai planuoja mėsinių galvijų veislininkystės plėtrą. Gintautas Odinas, siekdamas įgauti patirties mėsinių galvijų veislininkystės srityje, ne kartą pats vyko į Airiją padirbėti pas ūkininkus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje. Dabar sėkmingai gautą patirtį pritaiko savo ūkyje, kuriame darniai dirba visa šeima: žmona, sūnus, dukra. Vaikai nuo mažumės ūkyje padeda tėveliams, todėl ateityje perimti ūkį planuoja sūnus.

Daivos ir Valdo Domarkų ūkis Mockaičių kaime yra sertifikuotas kaip ekologinis ūkis. 2010 m. pradėjo ūkininkauti. Ūkininkai specializuojasi augalininkystės sektoriuje, tačiau turi ir 20 bičių šeimų. Šeimininkai turi apie 150 hektarų žemės.

Nausėdų kaime ekologiniame ūkyje ūkininkauja Ona ir Henrikas Stripiniai. Ūkio dydis – 240 ha. Augina grūdines kultūras, turi 105 mėsinius galvijus „Angus“. Jau 10 metų sėkmingai ūkininkaujama. Meilę gamtai, žemei ir ūkiui Henrikui įskiepijo tėvai. Jie ne tik kartu gyvena po vienu stogu, tačiau ir padeda vieni kitiems ūkyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite