Angle down Atgal

Švenčių sezonui prasidėjus, būkite pasiruošę

Taip, sezonas ir vėl artėja....sezonas kai bus graibstomi fotografai, kuriais gyrėsi jūsų draugai, kad jie patys „brangiausi“, „ant bangos“, jie fotografavo Lietuvos padangės žvaigždę, na greičiau jau „žvaigždutę“ , nes Lietuvėlė per daug maža didelei žvaigždei, apakintų ją savo šviesa.

Fotografija tapo greitu maistu, tarsi „Big Mac“ sumuštiniu, kurio ingredientai yra labai įtartini, o intelektualinė vertė yra nulinė, kaip ir to sumuštinio maistinė vertė. Socialiniai tinklai kaip „Facebook“ ar „Instagram“ padarė meškos paslaugą fotografijai. Ten gausu nuotraukų. Jei palyginsime fotografiją su valiuta, tai jos vertė yra smarkiai devalvuota, beveik bevertė. Šiandien regime pabaigą tokios fotografijos, kuri kelia klausimus, o ne tik teikia atsakymus“. (Žydų fotografas Judah Passow)

Ir kas nežino tos problemos, kai jūs dar nespėjote atšokti savo vestuvių, akies krašteliu net nematėtė kaip atrodo profesionalaus fotografo (ar kt. nuotraukose), o jūsų svečiai jau skelbia nuotraukas socialiniuose tinkluose – aišku be jūsų sutikimo. Ši situacija gan dažna, galiu teigti apžvelgdama daugelį fotografuotų švenčių (www.fotografe.eu) . Jūs galite nemaloniai nustebti, kai savo draugų ar giminaičių socialinių tinklų puslapiuose pamatysite save „truputė prisimerkusį“, išsižiojusį, ar nevykusiai „išsikėtujusį“ kitaip tariant – užkluptą iš netyčių.

Kad išvengtumėte šių nemalonių nutikimų siūlau:

  1. Siųsdami kvietimus išdrįskite užsiminti, kad nepageidaujate savo fotografijų viešinimo be jūsų sutikimo;

  2. Paprašykite svečių ceremonijos ir fotosesijos metu netrukdyti fotografui fotografuojant mobiliaisias ir kt. įrenginiais (tikrai kiekvienas fotografas padaręs savo kadrus leis jums tai padaryti po jo);

  3. Ir .... jei jūs samdote fotografą, paprasčiausiai leiskite jam dirbti savo darbą, (be svečių ar artimūjų komentarų, kad taip bus gražiau, jūs jaunuosius ne taip pastatėte, kiti fotografai turi didesnius aparatus ir pan.)

Svarbiausiai atsiminti, kad tai jūsų dviejų arba jūsų šeimos šventė, Ir nei teta, ar „krūta“ draugė negali jums diriguoti, kokia poza jums stovėti ar kokius akcentus pasirinkti. Leiskite tai padaryti fotografui.

Įtampa, noras būti tobulai ir kad viskas vyktų sklandžiai.....kiekvienos nuotakos noras. Deja, visko idealiai surežisuoti neįmanoma, belieka atsipalaiduoti, mėgautis akimirkomis Didžiają dieną, nepamiršti, kad jūs tuokiatės, todėl, jog mylite vienas kitą, o ne dėl įvaizdžio, tėvų ar kitų žmonių. Patikėkite, jūs tikrai nuostabūs, tokie kokie esate.

O įtampa, susikaustymas tik daro juodą darbą.......

Rekomendacijos krikštynoms

Lai vaikai jaučiasi laisvi ir nevaržomi, tai patys geriausi kadrai.

Pasitarkite su fotografu apie aprangos akcentus, norimas lokacijas po ceremonijos.

Įspėkite fotografą, kokių nuotraukų norite: ar natūralių emocijų, ar supozuotų nuotraukų su giminaičiais ir kt. šventės dalyviais.

Fotografą rinkitės tik apžvelgę jo darbus,o ne vaikydamiesi mados. Ne paslaptis, kad “aukštuomenės“ fotografu, kartais tampama ir ‚dirbtinai“, nepaisant turimo profesionalumo. Tikrai, Lietuvoje daug talentingų ir kokybiškai dirbančių fotografų, nuoširdžiai atsidavusių savo darbui.

BET Jūs turite rasti savąjį.....susitikite, paskambinkite, parašykite... Elementaru, bet net ir jūsų supratimas bei „biolaukai“ turi sutapti, niekada nesamdykite fotografo, jei jaučiatės „ne savas“ „aukštesniam“ ar „žemesniam“ lygmenį.....

Pažiūrėkite fotografo darbus, paklauskite apie darbų atlikimo terminą. Ir nesamdykite fotografo vien dėl mados.....

Rekomeduoju domėtis ir naujovėmis, lankyti parodas, kuriuose dalyvauja visažistai, stilistai, šukuosenų meistrai. Vestuvinių suknelių kūrėjai. Tikrai galima surasti ir savo grožio specialistą, ir svajonių suknelę, fotografą bei daug kitų superinių idėjų savo tobulai dienai ir švenčių akimirkoms.

Beje, jei jus dominančių atsakymų neradote ar norite pasisimeti idėjų kreipkitės:

www.fotografe.eu

https://www.facebook.com/yuordreams

Parengė Aistė Adomaitienė

www.fotografe.eu

https://www.facebook.com/yuordreams

REKLAMA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite