Švenčionių rajono savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Švenčionių rajono atstovas dalyvavo Active Citizens tarptautiniame susitikime Londone

2019 m. rugpjūčio 15–20 d. Švenčionių rajono aktyvistė, jaunoji žurnalistė Ramunė Vilkoitytė dalyvavo tarptautiniame Active Citizens programos susitikime Londone. Susitikime taip pat dalyvavo fasilitatoriai iš Anglijos, Bangladešo, Brazilijos, Indonezijos, Latvijos, Lebanono, Lenkijos, Meksikos, Pakistano, Pietų Sudano, Ukrainos bei Vietnamo.

Į Anglijos sostinę - Londoną susibūrę šie aktyvūs bei entuziastingi žmonės turėjo galimybę ne tik dalintis gerosiomis patirtimis, sužinoti daugiau apie kultūrų skirtumus, bet ir dirbti kartu su profesionalais.

Penkias dienas vyko intensyvūs mokymai, kurių pagrindinis tikslas buvo tobulinti fasilitatorių žinias bei įgūdžius. Dalyviai gavo tiek teorinių, tiek praktinių žinių, kadangi kiekvienas paskutinę mokymų dieną turėjo pravesti bandomuosius seminarus kitiems renginio dalyviams. Tad naudingai praleidusi laiką Londone, Ramunė Vilkoitytė į Lietuvą atvyko su tarptautiniu mokymų baigimo pažymėjimu, kuris patvirtina gebėjimą vesti Active Citizens mokymų kursą anglų kalba.

„Išties, džiaugiuosi, jog gyvenimas siunčia tiek daug nuostabių galimybių tobulėti bei patirti save vis kitoje srityje. Būtent ši kelionė man leido pasijausti tvirta pasaulio piliete. Pirmą dieną buvo kiek nekomfortiška vienai atsidurti tarp 60 visiškai nepažįstamų žmonių svetimoje šalyje. Renginio dalyviai vyko iš pačių tolimiausių pasaulio kampučių - Bangladešo, Lebanono, Sudano ir dar daugiau nei dešimt skirtingų valstybių. Visi buvo savaip unikalūs, skirtingi, tačiau visi lygūs, susirinkę dėl bendro tikslo - tobulėti. Supratau, kad visi pasaulio žmonės visgi šypsosi viena bendra kalba. Tad renginio dalyviai po susipažinimo tapo artimiausiais žmonėmis toje erdvėje. Pusryčiaudama galėjau klausyti pasakojimų apie įprastus pusryčius Vietname, o pietaudama išgyventi Pietų Sudano kasdienybę. Visa tai leidžia išeiti iš jaukios komforto zonos bei tobulėti ne tik protiškai, bet ir dvasiškai. Tad to sau ir linkiu: „Kasdien tapti geresniu žmogumi už vakar." Gyvenime reikia prisiimti aktyvią poziciją ir pasiimti tai, ką jis gali suteikti geriausio. O būtent tokios galimybės ir atveria daugiausiai durų. Jaučiu didelį dėkingumą sau, pasauliui ir visiems, kurie drįsta eiti savęs tobulinimo keliu. Juk kuo labiau tobulėsime patys, tuo labiau tobulinsime aplinkinius. Kuo laimingesni tapsime, tuo laimingesni bus ir mus supantys žmonės. Tad visiems linkiu prisiimti atsakomybę būtent už save, nes viskas prasideda tik nuo mūsų vidinio pokyčio," - sako jaunoji žurnalistė Ramunė Vilkoitytė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite