Angle down Atgal

„Sveikų dantų“ konkurse nugalėjo pėžaitiškiai

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau 12-us metus organizavo prevencinį konkursą „Sveiki dantys“. Trečių klasių mokiniai savo žiniomis, vikrumu ir originalumu rungėsi tarpusavyje, kol paaiškėjo nugalėtojai – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriaus komanda.

Taisyklinga priežiūra – geriausia prevencija

Konkursą organizavusi Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Palionienė pasakojo, kad konkurse iš viso dalyvavo 100 mokinių, 20 pedagogų ir 20 visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių iš 19 bendrojo ugdymo įstaigų. Iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos buvo dvi komandos. Visi konkurso dalyviai – trečių klasių mokiniai.

„Šiuo konkursu siekiame atkreipti mokinių dėmesį į dantų valymo svarbą, kad būtų išlaikyta gera burnos sveikatos būk­lė“, – akcentavo R. Palionienė. Švietimo įstaigose dirbančios visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pradinukus konkursui ruošia iš anksto. „Mokėmės rūpintis burnos higiena. Kad ir kaip būtų gaila, retas dantis išsivalo pagal visus reikalavimus. Jei sąžiningai valys, net suaugusiajam dviejų minučių dantų valymui neužteks. Juk reikia iššluoti visus paviršius, nepamiršti liežuvio ir pan. Vaikams šis konkursas – papildoma paskata gauti daugiau žinių apie dantų priežiūrą“, – įsitikinusi „Minijos“ progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Žutautienė. Kiekvienas konkursui atsakingai besiruošęs vaikas savo žinias parneša į savo šeimą, primena ir broliams, seserims bei tėvams, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis.

Sirgaliai neliko nepastebėti

Anot R. Palionienės, konkurse tik viena komanda yra išrenkama nugalėtoja, visi likusieji taip pat yra pagerbiami. Antrosios, trečiosios vietų nėra, nes konkurso tikslas – ne titulų dalijimas, o tiesiog paskatinimas rūpintis burnos higiena prevenciškai, kad vėliau netektų dažnai lankytis pas odontologą. Konkursą vedę trolių personažai Popytė ir Šakius nepamiršo ir komandas palaikiusių, gausiai susirinkusių sirgalių, išrinktos dvi aktyviausių sirgalių komandos: Gargždų „Minijos“ progimnazijos 3 c klasės ir „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus.

Gausiai susirinkusiuosius sveikino ir geros nuotaikos linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija: Visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė, Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorės Lijana Dvarionaitė ir Šarūnė Barsevičienė, „Vaivorykštės“ gimnazijos sveikatos ambasadorės Kamilė Azlauskaitė ir Alvadorija Mažeikytė.

Remiantis Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos duomenimis, Klaipėdos rajone nuo 2017 m. vaikų dantų būklė pakito nežymiai – 2018 m. 14,5 proc. vaikų, 2017 m. – 14,2 proc. turėjo sveikus dantis, t. y. neturėjo ėduonies pažeistų, plombuotų ir išrautų dantų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite