Angle down Atgal

Sveikatos apsaugos ministerija: netrukus dezinfekcinio skysčio bus ir prekyboje

Sveikatos apsaugos ministerija kontaktuoja su 17 įmonių, turinčių leidimus gaminti dezinfekcinį skystį, ir aiškinasi, ar šios įmonės norėtų prisidėti prie valstybinio užsakymo ir kiek dezinfekcinio skysčio būtų galima pagaminti per parą.

„Po šios dienos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos susitikimo su gamintojų ir atsakingų institucijų atstovais, situacija dėl dezinfekcinio skysčio stygiaus sparčiai gerėja. Informuojame, kad Lietuvoje yra dar 17 įmonių, jau iš anksčiau turinčių leidimus gaminti biocidinius produktus komercinei rinkai, pardavimui, tarp jų – ir dezinfekcinį skystį“, – pranešime spaudai pažymi sveikatos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

Ministro atstovės spaudai teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija aiškinasi, ar šios įstaigos norėtų prisidėti prie valstybinio užsakymo.

„Tuo tikslu mūsų kolegos bendrauja su įmonių atstovais ir aiškinasi, ar šios įmonės norėtų prisidėti prie valstybinio užsakymo, ar nori gaminti, ar gamintų reikiamą produkciją mūsų šalies rinkai. Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į jas prašydama pateikti informaciją, kiek dezinfekcinio skysčio, kurio reikia gydymo, ugdymo ir kitoms įstaigoms, šios įmonės galėtų pagaminti per parą, ir ar pageidautų prisidėti prie valstybinio užsakymo. Pasiūlymui įvertinti SAM taip pat išsiuntė šioms įstaigoms formulę, pagal kurią turėtų būti gaminamas dezinfekcinis skystis“, – teigia L. Bušinskaitė.

Išplatintame pranešime spaudai taip pat informuojama, kad įmonė „Koslita“ jau suskubo atnaujinti savo leidimą, kad jis atitiktų dezinfekcinio skysčio gamybai keliamus reikalavimus. Reikiamą leidimą pirmadienį jau gavo „BIOK laboratorija“, kad galėtų rinkai tiekti dezinfekcini skystį rankoms. Šiuo metu laukiama reakcijos ir iš kitų įmonių.

„Tad situacija išspręsta, netrukus Lietuvos gydymo, ugdymo bei kitose viešosiose įstaigose atsiras dezinfekcinio skysčio. Jis bus ir prekyboje. Be to, lygiagrečiai sprendžiamas klausimas, kaip paspartinti leidimų išdavimą dezinfekcinio skysčio, kuriuo gyventojams būtų prekiaujama vaistinėse, parduotuvėse, kitose prekybos vietose“, – teigiama pranešime spaudai.

Spręsdama leidimų išdavimo ir gamybos spartinimo klausimus, SAM primena gamintojams, kad visų pirmiausia prioritetas turi būti taikomas mūsų šalies poreikiams, o ne eksportui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite