Angle down Atgal

Svarstoma dar viena priemonė, kuri leis sumažinti eiles gydymo įstaigose

Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio planuose įdiegti naują modernų eilių mažinimo instrumentą Pirminės sveikatos priežiūros centre ir ligoninėje. Apie tai meras šią savaitę diskutavo su abiejų įstaigų vadovais.  

Pacientų aptarnavimo sistema atgyveno

Meras Valentinas Tamulis diskutavo ir aptarinėjo naujausias ir pačias moderniausiais galimybes mažinti eiles ir efektyviai valdyti pacientų srautus su sveikatos priežiūros įstaigų atstovais. Eilės ir pacientų priėmimo organizavimas vis dar netenkina savivaldybės vadovų. Nesiliauja gyventojų skundai, įvairūs nepasitenkinimai, o ir taip yra aišku, kad tokia, kokia dabar yra sistema, jau atgyvenusi. Dar viena priežastis kuo greičiau diegti naujas priemones yra vis dar išliekanti koronaviruso grėsmė, todėl, mero manymu, reikia imtis ne tik patogumo, bet ir visų įmanomų saugumo priemonių. Šiuos abu uždavinius spręstų elektroniniai terminalai. Vaizdžiai sakant, maždaug tokie, kaip šiuo metu yra bankuose. Tokia priemonė padėtų įgyvendinti ir naująją savivaldybės ateities viziją − e. Lietuvos centras.

Diegs modernias priemones

„Matau, kad kai kurie sveikatos įstaigų žmonės yra pasiryžę mėginti naujoves ir į jas žiūri labai dėmesingai ir yra nusiteikę imtis naujovių, o tiems, kurių dar neįtikinau, mėginsiu parodyti, kaip tai veikia, todėl artimiausiu metu planuojame nuvykti į tas savivaldybes, kurios jau turi įsidiegę šias sistemas, sėkmingai jomis naudojasi ir yra pamiršę visus nemalonius klientų priėmimo ir aptarnavimo rūpesčius“, − po susirinkimo sakė rajono meras V. Tamulis. Meras pasiryžęs ieškoti priemonių ir jas vieną po kitos siūlyti įstaigų vadovams, kad  ambicingas siekis tapti e. Lietuvos centru neliktų tik skambi mintis.

Naujoji programa siūlo daug galimybių.  Tai ne tik naujovės registratūroje, bet ir monitoriai prie gydytojų kabinetų bei mobilioji aplikacija, kuri leis neišėjus iš namų ar darbo vietos užsiregistruoti ir per nuotolį sekti savo eilę prie gydytojo kabineto. Svarbiausia, kad patys gydytojai ir kitas personalas gali koordinuoti ir valdyti ligonių srautus. Sistema turi ir kitų galimybių, kurias galima modifikuoti pagal įstaigos poreikius, konkrečiam skyriui pagal jų vykdomas funkcijas.

Kėdainių rajono meras V. Tamulis susitikimus sveikatos įstaigose ir savivaldybėje dėl sveikatos sistemos problemų organizuoja nuolat ir įvairiais klausimais, iškilus problemai, nedelsiant vyksta į vietą ir sprendžia klausimus, atsižvelgia į žmonių nepasitenkinimus.

Kėdainių ligoninėje vykusiame susitikime dalyvavo  Kėdainių rajono meras V. Tamulis, Kėdainių rajono savivaldybės gydytoja R. Kabošienė, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro  direktorė A. Rimkevičienė, direktorės pavaduotoja L. Juodeikienė, terapijos skyriaus vedėja J. Kleivienė ir Kėdainių ligoninės direktorius S. Skauminas.

Kadangi nuo pavasario yra ypatingas metas tiek pacientams, tiek medikams dėl plačiai paplitusio COVID-19 viruso, siūloma modernios sistemos diegimą išbandyti, kai situacija susitvarkys ir bus galima sistemos veikimą testuoti esant įprastam pacientų srauto priėmimui.

Tokia sistema jau yra įdiegta Molėtų, Anykščių, Šiaulių ir Klaipėdos miesto gydymo įstaigose.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite