Angle down Atgal

Švaros palaikymui trūksta mažosios technikos

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Kiekvienam bet kokiam darbeliui atlikti reikalingas tam tikros konstrukcijos mechanizmas.

Šiandien eidamas į parduotuvę asfaltuotu taku, kuris eina per tuščią laukymę iki Tilžės gatvės, krito į akis neblogas vaizdelis, mat nupjauta žolė. Bet dar labiau krito į akis aibė primėtytų įvairiausių popiergalių, tiesiog baltuoja laukas. Žmonės eina, galvas pakraipo pažvelgę į popiergalių gausybę ir eina toliau. Vienas kitas ką nors burbteli po nosimi, matydamas tą tokią betvarkę ir, žinoma, kaltina miesto valdžią. Aš manau, kad ne visai valdžia kalta. Juk neprivalu kokiam nors valdžios atstovui eiti rinkti kokių tai betvarkiškų žmonių išmėtytus popiergalius ir kitokias šiukšles.

Ir vis dėlto, norėčiau įmesti nedidelį akmėnėlį į miesto tvarkdarių daržą. Visų pirma, ta laukymė yra parduodama, vadinasi, yra jos savininkas, taigi, kol nėra parduotas, turi pasirūpinti to lauko švara. Manau, to ploto savininkas turi susitarti su valytojais, aišku, už tam tikrą atlygį, kad tas laukas nuolatos būtų prižiūrimas. Juk tai visai normalus dalykas. Štai namas kuriame gyvenu savo nuolatinio valytojo neturi, kad kieme ir aplink namą būtų švaru, nusamdoma valytoja, kuri už tam tikrą mokestį palaiko nuolatinę švarą. Lygiai taip pat yra ir su laiptinių valymu.

Kiekvieną dieną galima pamatyti plazdančius popiergalius ir valytoja prie kiekvieno turi lenktis, kad paimtų. Tai nėra malonus darbas ir labai nepatogus. Mano supratimu, valytojas reikia aprūpinti tam tikromis lazdelėmis, kurių galuose būtų pritaisytas smailokas, į yla panašus, su tambūrinio virbalo kabliuku. Mano vaikystėje kaimo žmonės turėjo tokius nesudėtingus dalykelius. Jeigu tokių popiergalių atsirasdavo, tai priėjęs tą lazdelę smeigdavo popiergalį ir tas užsimaudavo, bet nebenusmukdavo. Prismaigęs popiergalių nunešdavo prie atliekų dėžės, nubraukdavo. Juk taip paprasta, tik reikia truputį iniciatyvos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite