Angle down Atgal

Šv. Cecilijos gimnazijoje vyko konkursas „Gimtojo žodžio paunksmėj“

Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios Marijampolės savivaldybės mokyklose vyko įvairūs renginiai, skirti lietuvių kalbai, jos puoselėjimui.

Jau antrus metus iš eilės Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijoje vyksta konkursas „Gimtojo žodžio paunksmėj“. Šiais metais jame dalyvavo net 54 moksleiviai iš įvairių mokyklų bei gimnazijų. Mokinius ir jų mokytojus mokykloje pasitiko A. de Sent-Egziuperi „Mažojo princo“ veikėjai.

Pirmas konkurso išbandymas – įvairios gramatikos užduotys. Antra užduotis – kūrybinė: 5–6 klasių mokiniai kūrė modernią pasaką apie Raudonkepuraitę, o 7–8 klasių mokiniai rašė laišką Mažajam princui. Smagiausia užduotis buvo trečia. Mažesnieji piešė gražiausius žodžius – tėvynė, Lietuva, meilė, draugystė ir kitus, o iš piešinių buvo sukurta knygelė „Gražiausi mūsų žodžiai“. Vyresnieji prisiminė garsų dailininką Pablą Pikasą, kuriam mokykloje nesisekė matematika, nes trukdė vaizduotė – skaičiai jam virsdavo įvairiausiais dalykais. Vienetas berniukui buvo panašus į medį, devynetas – į žmogų, einantį prieš vėją, o aštuonetas priminė angelą. Mūsų mokiniai rinkosi raides. Jas ėmė kaip piešinio detalę ir užbaigė piešti.

Kol komisija vertino darbus, koncertavo bardai Gytis Ambrazevičius ir Haroldas Liumparas.

Suskaičiavus taškus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Marijampolės marijonų gimnazijos mokiniams. 5–6 klasių grupėje užimdami I vietą vienodą taškų skaičių surinko Marijonų gimnazijos 6A klasės mokinė Enrika Barkauskaitė ir Jono Totoraičio progimnazijos 5B klasės mokinė Mėta Černiauskaitė, o 7–8 klasių grupėje – Marijonų gimnazijos 8A klasės mokinė Kamilė Galinytė. II ir III vietas laimėjo Marijonų gimnazijos, „Ryto“ pagrindinės mokyklos ir Petro Armino progimnazijos mokiniai. Jiems buvo įteikti Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos keramikos būrelio darbeliai ir Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštai.

Džiugu, kad kasmet atsiranda vis daugiau gimtosios kalbos mylėtojų ir puoselėtojų.

Ilona MARTINAITIENĖ

Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite