Angle down Atgal

Kaimiškose Utenos vietovėse stiprinama saugi aplinka

Atsižvelgiant į situaciją dėl paskelbto karantino Lietuvoje bei siekiant stiprinti saugią gyvenamą aplinką kaimiškosiose vietovėse, lapkričio mėnesį Utenos policijos bendruomenės pareigūnai organizavo policijos ir Utenos rajono seniūnijų atstovų pasitarimus nuotoliniu būdu.

Jų metu aptarti policijos pareigūnų veiksmai, vykdant Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymą „Dėl policijos įstaigos veiksmų, stiprinant kaimiškų vietovių gyventojų saugumą, plano patvirtinimo“.

Utenos rajono seniūnijų seniūnai patvirtino, kad aktyvus policijos gyventojų aptarnavimo modelis ir nustatytas jų priėmimo laikas yra tinkamas seniūnijų gyventojams.

Seniūnijoms persiųsta įvairi prevencinio pobūdžio informacija (dėl vagysčių, sukčiavimų, asmens ir turto apsaugos bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos), skirta viešinti seniūnijų socialiniuose tinkluose bei interneto svetainėse.

Vykdydami veiklą kaimiškosiose vietovėse, policijos pareigūnai užtikrino viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, vykdė eismo priežiūrą ir kitą prevencinę veiklą. Seniūnijų gyventojams išdalijo prevencinio pobūdžio informaciją su patarimais, kaip apsaugoti turtą, siekiant išvengti vagysčių ir sukčiavimų atvejų, specializuotų pagalbos centrų kontaktiniais duomenimis bei pagalbos galimybėmis aukoms nukentėjus nuo smurto artimoje aplinkoje. Priemonių metu išdalinta 600 magnetukų ir lankstinukų, 300 lipdukų „Mus ir mūsų turtą saugos policija“. Pėsčiųjų eismo saugumui užtikrinti -  išdalinta 500 įvairių priemonių su šviesą atspindinčiais elementais, t. y. atšvaitų, liemenių, dviračių žibintų ir kita.

Tikimasi, kad sustiprintas policijos dėmesys saugiai gyvenamajai aplinkai stiprinti kaimiškose vietovėse sumažins riziką asmenims tapti nusikaltimų aukomis, padidins gyventojų saugumo jausmą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite