Angle down Atgal

Susitiko Šiaulių meras ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas priėmė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadą majorą Tomą Stankevičių. Susitikime, kuriame dalyvavo ir kiti Šiaulių savivaldybės vadovai, aptartas tolimesnis bendradarbiavimas, pasirengimas įvairiems iššūkiams.

Liepos 16 d. Šiauliuose surengtoje iškilmingoje Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės ceremonijoje, naujuoju rinktinės vadu tapo majoras Tomas Stankevičius. Po keleto mėnesių naujose pareigose, vadas susitiko su Šiaulių miesto vadovais.

„Miesto bendradarbiavimas su Prisikėlimo apygardos 6-ąja rinktine tęsiasi jau metų metus. Netgi Šiaulių miesto taryboje ko ne nuolat turime karių savanorių, taigi jie tarnauja ne tik šaliai, bet ir miestui. Dėkojame už jūsų karių įsitraukimą į visuomeninį gyvenimą ir ypač – už puikią dovaną miestui, kuri džiugina šiauliečius ir skatina patriotizmą“, – sakė meras Artūras Visockas.

Pažymint rinktinės 30­-metį, kariai Šiauliams padovanojo Kario savanorio stiebą Draugystės prospekto ir Dubijos gatvės sankirtos žiede, ant kurio iškelta Lietuvos istorinė vėliava. Visus šiuos metus Šiaulių miesto gatvėmis taip pat važinėja autobusas, dekoruotas šiuolaikinių karių savanorių nuotraukomis ir atributika, reprezentuojantis Savanorių pajėgas ir Prisikėlimo rinktinę.

 „Kariai savanoriai yra tam tikra mūsų Lietuvos kariuomenės stiprybė. Vien Šiauliuose tokių karių turime apie pustrečio šimto, apskrityje – per 800. Didžioji dalis jų – paprasti žmonės, kurie kasdieniame gyvenime yra įvairiausių profesijų atstovai. Net ir aplinkiniai ne visada žino, kad jie savo laisvalaikį skiria kariuomenei, bet kada gali būti pakviesti į tarnybą. Tie žmonės, kurie gyvena konkrečioje vietovėje, pirmiausia ir stotų į savo miesto ar miestelio gynybą“, – pasakojo vadas Tomas Stankevičius.

Pasak Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vado, norinčių būti kariais savanoriais nestinga, kartais net nėra galimybių priimti visų pageidaujančių. Tokią tarnybą žmonės renkasi dėl įvairių priežasčių, tačiau juos neabejotinai vienija meilė savo kraštui, savo šaliai.   

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė yra viena iš šešių rinktinių, išsidėsčiusių visoje Lietuvos teritorijoje. Rinktinės sudėtyje yra 10 kuopų, trys jų – Šiaulių mieste. Šiuo metu rinktinėje tarnauja apie 830 karių savanorių bei apie 80 profesinės tarnybos karių ir civilių darbuotojų.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite