Angle down Atgal

Susisiekimo ministerija siūlo mažinti periodinių leidinių pristatymo kainas kaimo vietovėse

Susisiekimo ministerija teikia Vyriausybei siūlymą mažinti periodinių leidinių pristatymo kainas kaimo vietovėse.

Pasak ministro Jaroslavo Narkevičiaus, nuo 2021 metų sausio pirmos dienos įsigaliotų nauja per „Lietuvos paštą“ platinamos prenumeratos kainodara ir periodinių leidinių pristatymas kainuotų vidutiniškai 7 proc. mažiau nei šiuo metu.

„Iki šiol taikoma labai sudėtinga ir gana daug spragų turinti kainodara. Šiuo metu galioja net 246 skirtingi tarifai. Daugiametė patirtis rodo, kad tokia tarifų sistema yra neefektyvi, o jos administravimas sudėtingas. Netrukus bus pereita prie išmaniojo skirstymo, tad atėjo laikas ir kitiems pokyčiams, kurie leis užtikrinti progresyvų darbą“, – pranešime sako J. Narkevičius.

Ministerijos teigimu, naujoje tarifų sistemoje naikinamas skirstymas į žurnalus ir laikraščius, nes šių kategorijų atskyrimas ir skirtingas apmokestinimas sukelia papildomas problemas, kai nėra aiškumo, ar periodinis leidinys laikytinas laikraščiu ar žurnalu.

Vyriausybei pritarus Susisiekimo ministerijos projektui, visi leidiniai nuo 2021 metų būtų apmokestinami už vienetą ir faktinį leidinio svorį. Kaskart atvežus leidinį į skirstymo punktą jis būtų pasveriamas.

„Lietuvos pašto“ duomenimis, 2020 metais 65 proc. visų prenumeruojamų leidinių Lietuvoje yra platinami kaimo vietovėse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite