Angle down Atgal

Susipažinkite: mecenato K. Butkaus vardo Šiaulių universiteto stipendininkė – Aistė Vasiliūnaitė

Šiais mokslo metais dešimčiai Šiaulių universiteto pirmo kurso studentų už puikius valstybinių brandos egzaminų rezultatus yra paskirtos mecenato Kazimiero Butkaus vardo stipendijos.

Pristatome Aistę Vasiliūnaitę – Šiaulių universiteto ekonomikos studijų programos pirmo kurso studentę, kuriai prof. Kazimiero Butkaus vardo stipendija paskirta už labai gerus valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Dovilė valstybiniame anglų kalbos egzamine buvo įvertinta šimtu balų, lietuvių kalbos egzamine – devyniasdešimt vienu, istorijos – devyniasdešimt aštuoniais.

Į mecenato K. Butkaus stipendiją galėjo pretenduoti studentai iš Šiaurės Lietuvos regiono, pasiekę puikių mokymosi rezultatų mokykloje, įvairių dalykinių olimpiadų nugalėtojai ar prizininkai, taip pat studentai, turintys reikšmingų sportinių pasiekimų. Pagal nuostatus K. Butkaus vardo stipendijos yra trijų tipų: už pasiekimus, studijoms svarbiose studijų programose paskatinti, už rinkodarinę veiklą Šiaulių universitete.

Vardinės K. Butkaus stipendijos paskirtos šiems pirmo kurso studentams: Dovilei Bakonytei (specialioji pedagogika ir logopedija), Aistei Vasiliūnaitei (ekonomika), Viktorijai Ušakovaitei (pradino ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas), Tomui Česnai (ekonomika), Godai Strelčiūnaitei (pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas), Gediminui Kardeliui (anglų filologija), Artūrui Tvaronui (programų sistemos), Airiui Kairiui (anglų filologija), Benui Radzišauskui (anglų filologija), Kamilei Pranckutei (anglų filologija).

Su vienais K. Butkaus vardo stipendininkais galima susipažinti Šiaulių universiteto feisbuko paskyroje, su kitais – universiteto svetainėje.

Aistė Vasiliūnaitė: „Pasirinkimą lėmė įdomi ekonomikos studijų programa“

Aistė sako, kad niekada negalvojo, jog teks studijuoti ekonomiką, tačiau vis dėlto nusprendė pasirinkti šią studijų programą būtent Šiaulių universitete. „Sulaukus egzaminų rezultatų atėjo laikas pildyti prašymus, todėl peržiūrėjau beveik visas siūlomas studijų programas bent tris kartus, kol išsirinkau, kad noriu Šiaulių universitete studijuoti ekonomiką. Nors visada labiau mėgau istoriją, matematika taip pat labai traukė, ypač besirengiant valstybiniams brandos egzaminams. Man patiko siūlomos specializacijos (apskaita ir bankininkystė), o pati studijų programa nėra per daug siaura ir yra tikrai įdomi“, – sako Aistė.

Mergina džiaugiasi nesuklydusi pasirinkdama ne tik specialybę, bet ir Šiaulių universitetą. Pasak Aistės, jos kurso draugai yra labai draugiški, paskaitos įdomios, o svarbiausia, jog dėstytojai visada nuoširdžiai pasiruošę padėti ir atsakyti į visus kylančius klausimus. „Mano mėgstamiausia paskaita turbūt ekonomikos įvadas pas dr. Liną Garšvienę, kur labai labai šilta ir linksma ne tik atmosfera, bet ir pati dėstytoja. Sunkiausią paskaitą sunku būtų išskirti, nes viskas savotiškai nelengva, tačiau nėra nieko, ko negalima būtų įveikti.

Paklausta, ko tikisi iš studijų Šiaulių universitete, Aistė sako, kad visų pirma tikisi įgauti žinių, kurias galėtų panaudoti ne tik per sesijų egzaminus, bet ir ateityje. Aistė: „Taip pat tikiuosi galbūt išmokti kažką naujo, nebūtinai susijusio su studijų dalykais. Bet svarbiausia, noriu gerai išlaikyti egzaminus, noriu sėkmingai baigti studijas ir dirbti širdžiai malonų darbą.“

Prioritetas – geras mokymasis

Aistė pasakoja, kad mokykloje prioritetu visada jai buvo mokslai. „Žinoma, mokiausi sveiko proto ribose, per naktis prie knygų sėdėti neprireikė, todėl rasdavau laiko ir draugams, ir laisvalaikiui. Dalyvaudavau beveik visose olimpiadose ir konkursuose, kuriuos tik rengdavo, nes tai man buvo įdomu ir naudinga. Kartais manęs paklausia, kaip man pavyko puikiai išlaikyti valstybinius brandos egzaminus? Galiu pasakyti, kad nieko nuostabaus, nes iš tiesų įdėjau daug darbo ir pastangų. Vieniems egzaminams reikėjo ruoštis porą dienų, kitiems tik porą valandų, čia jau priklausomai nuo savęs, vieni dalykai sekasi geriau, kiti prasčiau. Stengiausi nepervarginti savęs, o išmokti viską, ko gali prireikti. Manau buvau gera mokinė ir neslėpsiu, kad kartais ilgiuosi mokyklos“, – sako K. Butkaus vardo stipendininkė.

Laisvalaikiui – ekskursijos, kolekcionavimas, draugai ir šeima

Aistė sako, kad laisvalaikis jai yra galimybė atsitraukti nuo mokslų ir rutinos, todėl ji mėgsta būti su šeima ar draugais. Ji stengiasi kasdien pasivaikščioti, paskaityti knygų, pažiūrėti filmų. „Stengiuosi kasdien pabūti lauke, pakvėpuoti grynu oru. Labai mėgstu mini ekskursijas po gimtąjį kraštą, nes visada yra kažkas naujo, ką gali pamatyti“, – teigia Aistė. Mergina turi dar vieną mėgiamą užsiėmimą – kolekcionuoti šventines monetas. Ji sako, kad labai myli gyvūnus, nors niekada nebuvo turėjusi jokio augintinio.

Žinia, kad paskirta vardinė K. Butkaus stipendija – nustebino

„Iš tiesų labai nustebino žinia, kad man buvo paskirta vardinė K. Butkaus stipendija, nes niekada neįsigilinau, už ką tokios stipendijos yra skriamos. Labai nudžiugau, nes dažnai girdėdavau, kad egzaminų rezultatai svarbūs tik stojant“, – sako Aistė. Mergina tvirtina, kad ne veltui tiek stengėsi rengiantis egzaminams mokykloje. Pasak Aistės, pastangos pasiekti aukštus valstybinių brandos egzaminų rezultatus atsipirko ne tik stojant, bet ir studijuojant.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite