Angle down Atgal

Susikaupti Advento laikotarpiu kvies Kauno filharmonijoje skambėsiančios didingosios Mišios

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras klausytojus drauge su įstabiais solistais kviečia išgirsti vieną didingiausių muzikos istorijoje kūrinių – Johanno Sebastiano Bacho (1685–1750) Mišias h-moll. Koncertas vyks ketvirtadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Kritikų vertinimu, J. S. Bacho Mišios h-moll yra tarp didžiausių žmonijos paveldo šedevrų kartu su Mikelandželo Siksto koplyčia ir Šekspyro dramomis, o jį išgirsti gyvai – būtina patirtis kiekvieno žmogaus gyvenime.

Koncerto rengėjai primena, kad Baroko epochos chorinės muzikos šedevrą J. S. Bachas sukūrė likus vos metams iki savo mirties. Nors pajutus kūrinio mastą ir didybę klausytojui gali kilti įspūdis, kad Mišias kompozitorius sukūrė kaip baigiamąjį savo gyvenimo darbą, visgi nemažai kūrinio dalių buvo parašytos įvairiomis progomis kur kas ankstesniais laikotarpiais. Nepaisant to, kūrinys perteikia J. S. Bacho viso gyvenimo misiją – muzika išreikšti tikėjimą viename stulbinančiame, intelektą ir dvasią išaukštinančiame kūrinyje. Anot muzikologų, griausmingos fugos ir fantastiška chorinė muzika sukuria maksimalų orkestro ir choro teikiamą efektą, o vokaliniai ir instrumentiniai solo savo švelnumu ir dramatiškumu gali konkuruoti su opera.

J. S. Bacho Mišios – visos kompozitoriaus kūrybos sintezė. Todėl gal net labiau už kūrinio mastą pribloškia muzikinis ir dvasinis Mišių vientisumas, ypač žinant, kad skirtingoms dalims sukurti J. S. Bachas naudojo skirtingas kompozicijos technikas. Pats J. S. Bachas vientiso šio kūrinio atlikimo niekada neišgirdo, nes pirmą kartą šios Mišios suskambėjo praėjus daugiau nei šimtmečiui po kompozitoriaus mirties.

J. S. Bacho Mišias Kauno valstybinėje filharmonijoje atliks Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius), Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis), solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Simona Liamo (sopranas), Milda Tubelytė (mecosopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Tadas Girininkas (bosas).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite