Angle down Atgal

Šunų maisto rūšys: kokią rinktis savo keturkojui?

Ėdalas neabejotinai yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos turite užtikrinti savo šuniui. Jei rūpinatės augintinio sveikata ir gera savijauta, maistą jam reikėtų rinkti atsakingai. Bene dažniausiai šunų šeimininkai susiduria su dilema: kokį – sausą ar šlapią – maistą šuniui rinktis. Šios dvi ėdalo rūšys leidžia itin gausų asortimentą suskirstyti į dvi dideles grupes. Tad kokie kiekvienos iš jų privalumai ir kurį variantą geriau rinktis?

Sausas maistas šunims

Sausas šunų maistas patinka ne tik patiems augintiniams, bet jo privalumais mėgaujasi ir šeimininkai, kadangi tokį ėdalą labai lengva sandėliuoti, jis negreitai genda, negana to, sauso maisto granules labai patogu imti į keliones su augintiniu. 

Tokios rūšies maistas itin naudingas Jūsų augintinio dantims, tačiau išimtis bus tada, kai šuniukas senyvas ir jau netekęs dantų ar turi juos silpnus dėl amžiaus arba kitų sveikatos problemų.

Tiesa, sauso maisto pasirinkimas rinkoje labai platus, tačiau nusiteikite, jog gali užtrukti, kol atrasite savo augintiniui labiausiai patinkantį.

Šlapias maistas šunims

Įvairių konservų šunims spektras rinkoje neįtikėtinai platus, tad neabejotinai atrasite tai, kas labiausiai patiks Jūsų augintiniui. Kalbant apie sandėliavimą, keliones, tai konservai gerokai nusileidžia sausam maistui – šlapias maistas, kai pakuotė atidaryta, turėtų būti laikomas vėsiai, jo galiojimas kur kas trumpesnis.

Tačiau šios rūšies ėdalo sudėtyje yra daug vandens, kas labai naudinga šuns virškinimo sistemai. Juo labiau tada, kai šuo nėra linkęs gerti daug vandens – konservai aprūpins organizmą skysčiais.

Šlapias maistas bus labai geras pasirinkimas augintiniams, turintiems dantų problemų – minkštą ėdalą sukramtyti bus nesunku.

Tiek sauso, tiek šlapio maisto šunims galite įsigyti specializuotose fizinėse ar elektroninėse parduotuvėse. Platų ėdalo šunims pasirinkimą rasite e. parduotuvėje https://evet.lt/category/maistas-sunims. Čia yra daug skirtingų klasių bei sudėties sauso ir šlapio ėdalo šunims. Visos prekės aukštos kokybės, patikimų gamintojų, o rinktis bus paprasta, kadangi padės asortimento filtravimo sistema – tik pažymėkite Jums aktualius kriterijus puslapio kairėje ir rinkitės iš variantų, atitinkančių Jūsų poreikius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite