Angle down Atgal

Sunkių antklodžių fenomenas: miegosite tarsi apkabinti mylimo žmogaus

Gerai išsimiegojus, pasaulis nušvinta kitomis spalvomis. Vis tik dėl kasdien mus lydinčio streso ir nerimo, įkyrių minčių ir pareigų gausos gerokai suprastėja net ir visiškai sveikų žmonių miego kokybė. Sprendimu šiuo atveju gali tapti sunkios antklodės – medicinoje naudojama priemonė, dabar atkeliaujanti ir į lietuvių miegamuosius.

Sunkiosantklodes.lt vadovas Rimantas pasakoja, kad šių antklodžių istorija prasidėjo JAV devinto dešimtmečio pabaigoje. Jos naudotos vystymosi sutrikimų turinčių vaikų gydyme ir reabilitacijoje. Pastebėta, kad sunkios antklodės padeda vaikams nusiraminti, ypač – priepuolių bei panikos atakų metu. Laikui bėgant, antklodės atkeliavo ir į paprastų žmonių namus bei tapo puikiu pagalbininku tiems, kurie kenčia nuo streso, nemigos ir pan.

Lietuvoje sunkiomis antklodėmis prekiaujantis Rimantas sako, kad verslą įkvėpė asmeninė patirtis. Drauge su dabartiniu partneriu, kovojusiu su įtampa bei panikos atakomis, jis išbandė sunkias antklodes. Padėjo, tad pasiūlė išbandyti dar keletui draugų. „Iš visų atėjo tie patys atsiliepimai – veikia. Dabar, kai pardavinėjame antklodes, irgi nuolatos sulaukiame žmonių skambučių ir nuostabių atsiliepimų. Klientai, užsakę antklodę sau, vėliau užsako ją artimiesiems, draugams. Įsitikinome, kad tai – tikrai ne placebas“, – teigia Rimantas.

Kad geresnis miegas po sunkia antklode – ne įtaigos rezultatas, rodo ir atlikti tyrimai. Šios antklodės padeda išsiskirti seratoninui (laimės hormonui), taip kartu sumažindamos kortizolio, dar vadinamo streso hormonu, išsiskyrimą. Pastebimas ir reikšmingas melatonino, miego hormono, gamybos padidėjimas.

„Paprastai tariant, su sunkia antklode mes tarsi apgauname savo kūną. Jos veikimo principas labai panašus į mylimo žmogaus apkabinimą. Apsikabinus, mūsų kūnas išskiria tam tikrus hormonus, todėl nusiraminame, atslūgsta pyktis, sumažėja stresas. Juk ir užmigti apsikabinus, rodos, yra lengviau“, – sako Rimantas.

Dar vienas sunkių antklodžių privalumas – jos tinka alergiškiems žmonėms. Antklodžių išorinį sluoksnį sudaro medvilnės, velveto ir fliso mišinys, kuris ir gerai kvėpuoja, ir yra malonus kūnui. Antklodės viduje naudojama tik organinė medvilnė, o svorį sudaro mikroskopinio dydžio stiklo rutuliukai. Stiklas – antialergiška medžiaga, kurioje nesusidaro terpė veistis dulkių erkutėms ir kitiems parazitams. Taigi miegosite kokybiškai ir sveikai.

Sunkių antklodžių svoris svyruoja nuo 3 kg iki 7 kg vaikams ir nuo 4 iki 12 kg suaugusiems. Antklodė turėtų atitikti apie 10 proc. kūno svorio, tačiau tai yra rekomendacinė norma, o ne taisyklė. Dar vienas svarbus aspektas – šia antklode su mylimu žmogumi dalytis greičiausiai nepavyks, nebent esate panašaus sudėjimo ir svorio. „Sunki antklodė – specifinė prekė, todėl mes patariame ją naudoti individualiai. Tuomet ji veikia geriausiai“, – pastebi Rimantas.

Tiesa, jei miego po atskiromis antklodėmis neįsivaizduojate, galima įsigyti sunkius užklotus. Jie, skirtingai nei sunkios antklodės, neturi šiltojo sluoksnio bei užvalkalo. Paprastai yra naudojami laisvalaikiui, terapijai, meditacijai arba kaip papildomas svorio elementas ant įprastos antklodės.

Daugiau informacijos www.sunkiosantklodes.lt

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite