Angle down Atgal

Sukurtas robotas, kuris veikia net ir užmintas

Nepaisant neįtikėtinai mažo svorio, t. y. dešimtadalio gramo, vieno Kalifornijos universiteto sukurtas robotas gali atlaikyti net 60 kg žmogaus svorį, kai šis su koja užmina robotą. Šį įrenginį kūrėjai net palygino su nemaloniu kenkėju – tarakonu. Jis lyg tarakonas gali išgyventi ir judėti toliau.

„Kiekvienas, ko gero, esame patyrę, kai, užmynę ant tarakono, turime dar šiek tiek patrinti su koja, kitaip jis lyg niekur nieko gali judėti toliau, – sako mokslininkas Liwei Linas. – Taip ir mūsų robotas: ant jo užmynęs žmogus gali sverti labai daug, tačiau robotas toliau veikia ir funkcionuoja.“

Šis mažas išradimas padarytas iš plono polivinilchlorido, padengto elastiniu polimeru. Šio mažyčio roboto jėga nėra vienintelis pranašumas. Jis pagal savo dydį dar yra ir labai greitas.

Kietumo ir greičio derinys gali labai praversti tam tikrose situacijose. Pavyzdžiui, kai įvyksta žemės drebėjimai.

„Sakykime, po žemės drebėjimų didelei technikai ar dideliems šunims būna labai sunku surasti žmonių, kuriuos užgriuvo nuolaužos ar yra įstrigę griuvėsiuose. Todėl mums yra labai reikalingas toks robotas, kuris yra ir judrus, ir stiprus“, – sako mokslininkas Yichuanas Wu.

Parengta pagal Sciencealert.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite