Angle down Atgal

Sukčiai nusitaikė į sergančiuosius diabetu: siūloma greitai išsigydyti sudėtingą ligą

Internete pastaruoju metu plinta klaidinama ir tikrovės neatitinkanti informacija apie produktą, kuris neva leidžia greitai ir efektyviai išsigydyti vieną sudėtingiausių endokrininės sistemos ligų - diabetą. Produkciją siūloma įsigyti, ji giriama „garsaus“ gydytojo, „pagijusių“ pacientų.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba per pastarąsias kelias savaites sulaukė nemažai žmonių skundų dėl aptikto tinklalapio, kuriame rašoma apie itin rimtą ligą - diabetą ir reklamuojamas preparatas „DiaRemedium“. Cituojamas neva autoritetingas asmuo, gydytojas Tomas Vaitkevičius, aprašoma produktą naudojusių žmonių patirtis ir įspūdžiai. Toks gydytojas bei jo atstovaujama gydymo įstaiga - Nacionalinis endokrininių tyrimų centras - neegzistuoja, visų pasisakiusių „pacientų“ veidai - sunkiai įžiūrimi.

Į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą žmonės taip pat kreipėsi ir dėl erekcijos bėdas neva stebuklingai išgydančio preparato „Man Pride“ bei „revoliucinės“ priemonės, galinčios pagerinti klausą „Biostenix Sensi Oil New“.

Nė vienas šių preparatų nėra įrašytas į Lietuvos vaistinių preparatų registrą, Europos Sąjungos vaistinių preparatų registrą ar Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų sąrašą.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba panašių skundų iš gyventojų yra gavusi ir anksčiau. Siekiant išvengti melagingos informacijos sklaidos, kreiptasi į teisėsaugos institucijas.

Turint bent menkiausią abejonę, kad siūlomas pirkti produktas yra neaiškios kilmės, geriau jo neįsigyti. Jei internetu siūloma įsigyti maisto papildų, dėl jų konsultuotis reikėtų su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri patikrins, ar toks maisto papildas notifikuotas Lietuvoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite