Angle down Atgal

Sudaryta komisija, kuri tirs, ar rajono tarybos narys galimai nesulaužė priesaikos

Rajono savivaldybės taryba seka Seimo pavyzdžiu. Naujosios valdančiosios daugumos valia suburta komisija, kuri tirs, ar Algirdas Gudaitis galimai nesulaužė savivaldybės tarybos nario priesaikos. Sprendimas sudaryti komisiją priimtas šiandien, rugsėjo 24 dienos tarybos posėdyje.

Komisija sudaryta atsižvelgus į rajono savivaldybės tarybos narių grupės 2020 m. rugsėjo 22 d. teikimą pradėti A. Gudaičio įgaliojimų netekimo procedūrą. Ši grupė į tarybą kreipėsi reaguodama į raštą, kurį rajono savivaldybė rugpjūčio 26 dieną gavo iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK). Šiuo raštu informuojama, jog buvo gautas partijos Tvarka ir teisingumas atsakingojo sekretoriaus, pirmininko pavaduotojo Almanto Petkaus 2020 m. liepos 22 dienos raštas su priedais, kuriame nurodoma, kad „2020 m. liepos 22 dieną iš VRK gavome dokumentus, susijusius su 2020 m. liepos 20 dienos partijos Tvarka ir teisingumas registravimu savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Susipažinus su fiktyviu protokolu ir dalyvių registracija, matome, kad iš 37 užsiregistravusių dalyvių penki yra savivaldybių tarybų nariai: Algirdas Gudaitis Vykdydami neteisėtą veiklą savivaldybių tarybų nariai pažeidžia įstatymus“ ir prašoma „pradėti tyrimą ir nustatyti, ar aukščiau minimi savivaldybių tarybų nariai nepažeidė Konstitucijos ir nesulaužė priesaikos“.

Tarybos narių grupės rašte rašoma, kad VRK nariai, išnagrinėję minėtą raštą dėl A. Gudaičio galimai sulaužytos priesaikos ir dėl jo galimai padarytų LR Konstitucijos nuostatų pažeidimų, perdavė jį pagal kompetenciją nagrinėti Jurbarko rajono savivaldybės tarybai. LR vietos savivaldos įstatymo 25 (1) straipsnio 2 dalis numato, kad teikti savivaldybės tarybai pradėti savivaldybės tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę ne mažesnė kai 1/3 savivaldybės tarybos narių grupė.

Rugsėjo 22 diena datuojamas raštas pasirašytas 12 -s tarybos narių, kurie sudaro naują valdančiąją daugumą. Sudaryti komisiją siūlo  Gvidas Byčius, Remigijus Brazaitis, Raimundas Jovarauskas, Zita Sorokienė, Kazimieras Šimkus, Audronis Zairys, Aivaras Šlekys, Darius Virvilas. Kęstutis Naujokas, Gintaris Stoškus, Petras Vainauskas ir Vidmantas Juzėnas (išvardinta tokia tvarka, kuria šie politikai rašte pasirašė).  

Komisijos nariai - Gvidas Byčius, tarybos narys, deleguotas LR liberalų sąjūdžio frakcijos; Donatas Jackis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos; Zita Sorokienė, deleguota „Dirbsime Jurbarko kraštui“ frakcijos; Audronis Zairys, deleguotas Lietuvos socialdemokratų frakcijos.Komisijos pirmininku pasiūlytas G. Byčius. TS-LKD frakcija atsisakė šioje komisijoje dalyvauti. Sudarytai komisijai pavesta per tris mėnesius, iki Kalėdų, ištirti rugsėjo 22 d. teikime išdėstytus faktus ir pateikti išvadą rajono savivaldybės tarybai, kuri spręs, kreiptis į teismą ar ne.

A. Gudaitis, į tarybą išrinktas partijos Tvarka ir teisingumas sąraše, priklausė ankstesnei valdančiajai tarybos daugumai, kuri iširo, socialdemokratų frakcijai išėjus ir subūrus naują koaliciją.

Naujosios valdančiosios daugumos atstovai priekaištavo rajono merui Skirmantui Mockevičiui, kodėl šis VRK raštas buvo „marinuojamas mėnesį laiko“ ir kodėl tarybos nariai negavo tarybai adresuoto rašto anksčiau. Meras atsakė, kad informacija pateikta laiku, jis laikąsis įstatymų ir kviečia kitus jų laikytis.

Liberalai pasisakė už komisijos sudarymą. „Kiek susipažinau su VRK narių atskirąja nuomone, situacija tame, kad partiniai dokumentai, protokolai, kurie pripažinti neteisėtais, buvo naudojami teisminiame procese. Tam komisija ir sudaroma išsiaiškinti“, - posėdyje kalbėjo liberalas G. Byčius. Komisijos sudarymo priešininkai, TS-LKD frakcijos nariai, tikino VRK rašte neįžiūrintys priesaikos sulaužymo, o komisijos burti nematantys reikalo, nes tai yra vidiniai partijos reikalai. Kiti valdančiosios daugumos atstovai siūlo sudaryti komisiją, kuri išsiaiškins, ar buvo galimai suklastoti dokumentai.

Plačiau šia tema - „Mūsų laikas“ laikraštyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite