Angle down Atgal

Stumbrę tikrai nušovė J. Slapšinskas, teigia medžioklės vadovas

Saugomą gyvūną – strumbrę – tikrai nušovė Utenos politikas Jonas Slapšinskas, teigia medžioklei vadovavęs Krekenavos girininkas Jonas Leika.

„Galiu užtikrinti, nes tikrai žinau, (…) kad tikrai nušovė ne kažkoks žmogus, iš kažkur atklydęs, o šitas žmogus – Jonas Slapšinskas. Niekas kitas negalėjo“, – antradienį per Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį sakė jis.

Girininko teigimu, toje vietoje, iš kurios šauta, stovėjo būtent J. Slapšinskas.

Anot J. Leikos, po šūvio J. Slapšinskas iš karto atėjo ir prisipažino.

Girininko teigimu, buvo vienas šūvis iš karabino.

Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Vaidas Gricius savo ruožtu teigė, kad informacija apie įvykį dar renkama, todėl jis neatsakė į klausimą, ar tikrai nustatyta, kas nušovė stumbrę.

J. Leika tvirtino, kad stumbrę nuo medžiotojo galėjo užstoti krūmai, tačiau girininkas pabrėžė, kad pagal medžioklės taisykles, šauti galima tik aiškiai matant gyvūną.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas antradienį surengė neeilinį posėdį dėl sausio 3 dieną vykusios komercinės varyminės medžioklės aplinkybių.

Stumbrę sumaišęs su šernu sausio 3 dieną vykusioje medžioklėje prisipažino nušovęs Utenos tarybos narys „valstietis“ J. Slapšinskas, jam už tai anksčiau skirta 12,2 tūkst. eurų bauda. Ją politikas sumokėjo. Tačiau paaiškėjus, kad patelė buvo neseniai atsivedusi jauniklį, kuris vėliau nugaišo, bauda politikui turėtų padidėti iki 36,6 tūkst. eurų.

Stumbro patelė sumedžiota Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės ploto vienete varyminės medžioklės metu.

Tyrimą dėl nušautos stumbrės atlieka Panevėžio apskrities policija, ji vertina Panevėžio aplinkosaugininkų veiksmus. Tačiau aplinkosaugininkai žadėjo kreiptis į prokuratūrą, kad tyrimas būtų pradėtas ir dėl pačio stumbrės sumedžiojimo.

Stumbras yra įtrauktas į Lietuvos saugomų gyvūnų sąrašą kaip saugomas žinduolis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite