Angle down Atgal

Stuburo slankstelį per avariją susilaužiusi moteris išvyko į namus

Panevėžio Respublikinės ligoninės medikams teko išleisti į namus per avariją stuburo slankstelį susilaužusią moterį. Nukentėjusioji atsisakė gydymo Neurochirurgijos skyriuje.

Avarija įvyko pirmadienį, 10.25 val., kelio Valakėliai–Pušalotas 13 kilometre, pranešė policija.

53 metų Pasvalio rajono gyventojas vairuodamas automobilį „Peugeot Partner“pastebėjo priekyje automobilio jo važiavimo kryptimi viduryje kelio einančią moterį.

Vairuotojas įjungė garso signalą, po jo pėsčioji šoko prieš važiuojantį automobilį. Vairuotojui dėl slidžios kelio dangos nespėjus sustabdyti automobilio, 41 metų moteris į jį atsitrenkė.

Panevėžio Respublikinės ligoninės Priėmimo skyriuje po apžiūros nukentėjusiajai nustatytas 7 stuburo slankstelio lūžis.Todėl buvo išrašytas siuntimas gydymuisi į Neurochirurgijos skyrių.

Tačiau nukentėjusioji atsisakė gydymo, todėl buvo išleista gydymuisi į namus.

Panevėžio apskrities policijos atstovė Rasa Meištė BNS sakė, kad policijai apie avariją pranešė medikai, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnai neturi duomenų, kad pėsčioji būtų buvusi neblaivi.

Lietuvos neurochirurgų draugijos vicepirmininkas Antanas Gvazdaitis BNS šiuo atveju svarbu, ar moterį konsultavo neurochirurgas ar neurologas.

„Jeigu lūžis be pasislinkimų, gali žmogus nebūti stacionare. Tačiau jeigu yra pasislinkimai, lūžis nestabilus, nervų spaudimo požymiai...Mediko atsisakymas kartais gali būti pavojingas“, – BNS sakė A. Gvazdaitis.

Medikas sako, kad kai kada žmonės po traumų neadekvačiai vertina situaciją, o lūžis liudija, kad trauma nėra lengva ir reikalinga specialisto konsultacija.

„Kai kada žmonės išeina į namus ir po 2-3 dienų grįžta prašydami pagalbos“, – teigė A. Gvazdaitis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite