Angle down Atgal

STT: medicinos priemonėmis prekiaujančios įmonės galėjo neteisėtai laimėti viešųjų pirkimų už 3 mln. eurų

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančios įmonės galėjo neteisėtai laimėti viešųjų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. eurų.

„Pagal turimus duomenis, tyrimo laikotarpis apima didesnį kaip metus laiką. Duomenys leidžia manyti, kad gydymo įstaigos, organizuodamos viešuosius pirkimus, veikė priešingai tarnybos interesams, vykdant galimai išankstinius susitarimus su suinteresuotomis pirkimus laimėti privačiomis įmonėmis“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Žydrūnas Radišauskas.

Pasak prokuroro, surinkti duomenys leidžia manyti, kad vykdant pirkimus buvo ribojama konkurencija, diskriminuojami kiti tiekėjai.

„Sąlygos buvo suderintos taip, kad laimėtų tam tikros proteguotos įmonės“, – sakė Ž. Radišauskas.

Anot Ž. Radišausko, tyrime figūruoja daugiau kaip 10 gydymo įstaigų.

„Šiuo metu įtarimai pareikšti 35 asmenims. Kaip buvo įvardyta, tarp jų šešiems gydymo įstaigų vadovams – kalbama apie Vilniaus miesto klinikinę ligoninę, Šeškinės polikliniką, Nemenčinės polikliniką, Kėdainių ligoninę, Plungės gydymo įstaigą ir, jeigu neklystu, Radviliškio gydymo įstaigą“, – sakė prokuroras.

STT Centrinės tyrimų valdybos vadovas Darius Balčiūnas sakė, kad per pastarąsias dvi paras buvo atlikta apie 150 kratų.

„Per praeitas dvi paras atlikta apie 150 kratų, kratų metu rasta ir paimta apie 270 tūkst. grynųjų pinigų įvairia valiuta“, – sakė D. Balčiūnas.

Pasak jo, ikiteisminis tyrimas yra pradėtas dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo.

Tuo metu Ž. Radišauskas nurodė, kad kratos buvo atliktos įtariamųjų gyvenamosiose, darbo vietose, automobiliuose, gydymo įstaigose, tarnybiniuose kabinetuose.

Kaip ketvirtadienį pranešė STT, šiuo metu visos Lietuvos mastu tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į šias galimai nusikalstamas veikas galėjo būti įtraukta daugiau nei 10 Lietuvos gydymo įstaigų iš daugiau kaip 10 savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus.

Nurodoma, kad šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, iš jų 4 privačių įmonių vadovai ir 6 gydymo įstaigų vadovai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite