Angle down Atgal

Stogo danga fasado apdailai – netradiciniai sprendimai statybose

Netradiciniai sprendimai namo statybose traukia akį ir suteikia ne tik išskirtinį stilių, bet ir praktišką naudą. Vis labiau populiarėja tendencija fasado apdailai naudoti stogo dangas. Tai ilgaamžis, praktiškas ir įvairove išsiskiriantis sprendimas.

Stogo ir fasado susiliejimas – išskirtiniam stiliui

Klasikiniai valcuoti plieniniai stogo dangos lakštai puikiai panaudojami ne tik individualių namų, bet ir biurų pastatų, viešbučių ar kitiems fasadams. Galbūt todėl architektai tokią dangą renkasi ne tik stogui, bet ir fasado apdailai.

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione kompanija „Ruukki“ kasmet stogų rinkai pateikia naujų produktų. Kokybiški plieno lakštai yra ne tik ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi, bet ir išsiskiria spalvų bei tekstūrų įvairove.

Plieninei stogo dangai nėra taikomi maksimalaus nuolydžio kampo apribojimai, tai reiškia, kad ją drąsiai galima montuoti vertikaliai. Tai viena priežasčių, dėl kurių tokio tipo danga puikiai tinka fasado apdailai.

Toks sprendimas leidžia sukurti neįprastą, itin originalų pastato dizainą, nes išnyksta riba tarp stogo ir fasado. Kadangi dangos pasirinkimas labai platus, galima ją pritaikyti ne tik modernaus, bet ir klasikinio, minimalistinio stiliaus pastatams.

Naudojant „Ruukki Classic“, tarsi išnyksta riba tarp stogo ir fasado. Šį sprendimą galima puikiai pritaikyti ne tik modernaus, bet ir klasikinio, minimalistinio stiliaus pastatams. UAB Constra medžiaga.
Naudojant „Ruukki Classic“, tarsi išnyksta riba tarp stogo ir fasado. Šį sprendimą galima puikiai pritaikyti ne tik modernaus, bet ir klasikinio, minimalistinio stiliaus pastatams. UAB Constra medžiaga.

Ilgaamžiškas ir stilingas pasirinkimas

Kiekvieno namo fasadas anksčiau ar vėliau nusidėvi, išblunka spalva, atsiranda samanų, kaupiasi įvairūs nešvarumai. Norint, kad pastatas atrodytų estetiškai, tenka nuolat investuoti į jo atnaujinimą, kartais ir kas kelerius metus.

Plieno lakštai – puikus sprendimas norintiems kuo mažiau laiko ir pinigų skirti fasado atnaujinimo darbams.

Plieninio stogo ar fasado eksploatacija nesudėtinga, pakanka minimalios priežiūros. Lietus, sniegas puikiai nuplauna apnašas, purvas neįsigeria, ant šios dangos nepalankios sąlygos susidaryti pelėsiui, samanoms ar kerpėms. Dėl montavimo ypatumų, tokia danga ne tik atrodo itin estetiškai, bet ir iki minimumo sumažina galimybes kauptis pastato išvaizdą gadinantiems nešvarumams.

Štai „Ruukki Classic“ danga tvirtinama nerūdijančiojo plieno sraigtais, kurie uždengiami tvirtinant kiekvieną paskesnį lakštą. Tad iš išorės nei ant stogo, nei ant fasado nematyti jokių tvirtinimo elementų, fasadas tampa švaresnis, mažiau galimybių kauptis įvairioms šiukšlėms ir apnašoms.

Plieninio stogo ar fasado eksploatacija nesudėtinga, pakanka minimalios priežiūros, nepalankios sąlygos susidaryti pelėsiui, samanoms ar kerpėms. UAB Constra medžiaga.
Plieninio stogo ar fasado eksploatacija nesudėtinga, pakanka minimalios priežiūros, nepalankios sąlygos susidaryti pelėsiui, samanoms ar kerpėms. UAB Constra medžiaga.

„Ruukki“ liejyklose Suomijoje pagaminamas tvirtas specialios markės plienas, tačiau verta atkreipti dėmesį, kad dangos išvaizdą, ilgaamžiškumą, atsparumą atmosferos poveikiui ir UV spinduliams labiausiai lemia viršutinis sluoksnis – polimerinė danga. Kokybiškais polimerais padengti plieno lakštai puikią išvaizdą išlaiko pusšimtį metų ar net dar ilgiau. Žinoma, visada turėtumėte įsitikinti, kad įsigijote originalų gaminį, tik tokiu atveju galite tikėtis maksimalaus ilgaamžiškumo ir kokybės.

Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Iš esmės bet kurią kokybišką plieninę dangą galima panaudoti fasado apdailai, tačiau ekspertai turi keletą patarimų, kaip išsirinkti, kad ši jums tarnautų kuo ilgiau. „Ruukki“ specialistai pataria – jei „Classic“ tipo stogo danga bus naudojama ir fasadui, rekomenduojama rinktis storesnio plieno lakštus, pavyzdžiui, 0,60 mm storio, „Ruukki Classic Authentic“ arba „Ruukki Classic NextGen“.

Tokia danga mažiau banguosis, bus atsparesnė mechaniniam poveikiui , pavyzdžiui, įlenkimams, atrodys estetiškiau ir tarnaus ilgiau. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į plieninių lakštų tvirtinimo konstrukciją, kad ji nesusikraipytų, nesideformuotų bėgant metams, konstrukcijoje neužsilaikytų kondensatas, tinkamai funkcionuotų vėdinimo tarpai.

Plieninė danga puikiai dera ir su natūraliomis medžiagomis: mediena, plytų mūru ar kt. suteikia namui išskirtinį stilių. UAB Constra medžiaga.
Plieninė danga puikiai dera ir su natūraliomis medžiagomis: mediena, plytų mūru ar kt. suteikia namui išskirtinį stilių. UAB Constra medžiaga.

Šiuolaikiškos klasikinio ar trapecinio tipo profilio stogo dangos gali būti pristatomos ir su vidinėje lakšto pusėje per visą lakšto plotį gamykloje priklijuotu specialiu antikondensaciniu, antibakteriniu veltinio sluoksniu, kuris labai pagerina ir akustines šios dangos ypatybes.

Teisingai parinktos medžiagos net kelis dešimtmečius leis džiaugtis ne tik šiuolaikišku, bet ir funkcionaliu, energetiškai efektyviu pastatu be jokių rūpesčių.

Daugiau informacijos: www.ruukki.lt

Remiamas turinys


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite