Angle down Atgal

Sterilizuotos katės mityba: ką reikia žinoti?

Maistas yra vienas iš pagrindinių sveikatos, geros savijautos garantų. Po sterilizacijos procedūros katės mityba turėtų pasikeisti, kadangi po operacijos šiek tiek sulėtėja medžiagų apykaita, tad maitinama taip, kaip prieš procedūrą, katė nutuks. Taigi ką reikia žinoti ir ką svarbu mityboje užtikrinti?

Šlapimo takų akmenligės  rizika

Sterilizuotoms katėms, kaip ir kastruotiems katinams, didėja rizika susirgti šlapimo takų akmenlige, tad mityba turėtų užkirsti kelią tokiai problemai. Kodėl ji atsiranda, priežasčių gali būti daug, pavyzdžiui, sutrikusi medžiagų apykaita, kietas vartojamas vanduo, tam tikrų medžiagų stoka ar daug kitų. Norint išvengti akmenligės svarbu rinktis maistą, kurio sudėtyje yra nedaug kalcio, magnio bei fosforo. Nesunku užtikrinti tinkamą mitybą ir sumažinti riziką susirgti šlapimo takų akmenlige. Kaip? Išeitis –  specialaus kastruotoms katėms skirto ėdalo pasirinkimas. Didelę tokio maisto įvairovę rasite https://evet.lt/ e. parduotuvėje.

Pakankamas vandens kiekis

Dar vienas aspektas yra tas, jog sterilizuotos katės bei kastruoti katinai linkę rečiau šlapintis. Tad svarbu pasirūpinti, jog augintinis gertų pakankamai vandens, ypač jei pagrindinis jo ėdalas yra sausas pašaras.

Normuokite maistą

Sterilizuotos katės yra vangesnės, sėslesnės, lėtesnė, tad siekiant užkirsti kelią persivalgymui ir nutukimui svarbu normuoti ėdalą bei neleisti katei persivalgyti. Tai padaryti bus kus kas paprasčiau, jei pirksite specialiai sterilizuotoms katėms skirtą maistą, mat jis mažina alkio jausmą ir neleidžia persivalgyti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite