Angle down Atgal

Neblaivus medžiotojas nušovė elnią

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė neblaivų asmenį, nušovusį elnią. Apie brakonierių aplinkosaugininkams pranešė netyčia šūvį išgirdęs medžiotojas.

Akcija „Medžioklė“ duoda rezultatų. Praėjusią savaitę Klaipėdos pašonėje medžiotojas, su šeima atvykęs į savo medžioklės klubo plotus, stabtelėjo pasigrožėti laukuose besiganančiu elnių būreliu. Tačiau staiga iš miškelio pasigirdo šūvis ir vienas iš būrio elnių krito laukuose.

Apie įvykį buvo pranešta Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Iškart atvykę aplinkosaugininkai kartu su iškviestais to ploto medžiotojais miškelyje aptiko neblaivų asmenį, kuris dievagojosi nieko nedarąs.

Apieškojus vietovę, buvo rastas ir medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu. Tada šaulys ėmė tikinti šautuvą paėmęs be savininko žinios ir šovęs į elnią.

Tiriant įvykį, sustabdytas ir netoliese esantis automobilis. Nors vairuotojas neigė sąsajas su šūvį paleidusiu asmeniu, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad šautuvas priklauso būtent automobilio vairuotojui.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kreipėsi į policiją, kad būtų įvertintos įvykio aplinkybės ir netgi pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šaunamojo ginklo vagystės ar pagrobimo bei asmens, galbūt sudariusio sąlygas kitam asmeniui neteisėtai pasinaudoti šaunamuoju ginklu.

Asmeniui, neteisėtai sumedžiojusiam elnią, gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų baudos, bus konfiskuotas šautuvas ir teks atlyginti 6099 eurų gamtai padarytą žalą.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite