Angle down Atgal

ŠRATC yra pasirengęs apdoroti atliekas ir laukia leidimo

Šiandien, sausio 28 d. vyko ŠRATC dalininkų, Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų bei ŠRATC direktoriaus pasitarimas, kuriame dar kartą buvo išsakytas Aplinkos ministerijos raginimas kuo greičiau atnaujinti atliekų apdorojimo procesus Šiaulių MBA ir sustabdyti laikiną mišrių atliekų išpylimą sąvartyne, iki kol jas bus galima apdoroti.

Savo ruožtu ŠRATC posėdžio dalyviams pristatė situaciją, kurią rado apleistoje MBA gamykloje bei planą kaip bus tvarkomos atliekos kol situacija stabilizuosis. Taip pat informavo, jog po atliekų apdorojimo gamyklos perėmimo, sausio 26 d., ŠRATC jau sausio 27 d. buvo pasirengęs mechaniškai rūšiuoti atliekas ir išvežti jas sudeginti, tačiau tam reikalingas leidimas, kurį ŠRATC gali gauti iš Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų tik po teismo sprendimo perėmus įrenginius, nes leidimai išduodami įrenginiams. Sukauptos atliekos iš MBA, kol bus sutvarkyti MBA įrenginiai, važiuos tik į deginimo įrenginius, bet nebus vežamos į sąvartyną. Tam, kad sustabdyti laikiną atliekų išpylimą sąvartyne, kurios po to bus apdorotos, pirmiausia neišvengiamai būtina sutvarkyti MBA patalpose privataus operatoriaus paliktas mišrias komunalines atliekas, kas iš karto ir bus pradėta daryti.

„Dėkojame visoms atsakingoms institucijoms už bendradarbiavimą. ŠRATC yra pasirengęs ir laukia leidimo pradėti atliekų tvarkymą taip, kaip šiuo metu leidžia galimybės. Siekiant kuo greičiau atnaujinti tinkamą atliekų apdorojimą pilnu pajėgumu, lygiagrečiai bus tvarkomi ir MBA įrenginiai. Gyventojai, kaip ir iki šiol, dėl privataus operatoriaus kaltės sukeltų problemų nepajus, nes atliekos ir toliau bus surenkamos pagal suderintus grafikus. Tikiuosi, kad ginant viešą interesą visos institucijos susitelks ir padės padarydamos viską, kas nuo kiekvienos iš jų priklauso, kad kuo greičiau būtų atstatytas normalus atliekų apdorojimo procesas atitinkantis aplinkosauginius reikalavimus. ŠRATC atitinkamai taip pat daro ir darys viską, kas tokiomis aplinkybėmis yra įmanoma. Susidariusi situacija išryškino ir akivaizdžias teisės aktų spragas, bet mes susitvarkysime ir privatus operatorius Šiaulių regiono gyventojų daugiau nebešantažuos." – sako ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite