Angle down Atgal

ŠRATC laimėjo dar vieną teisinį ginčą su netinkamai paslaugas teikusiu MBA gamyklos operatoriumi

2022 balandžio 15 d. Šiaulių apygardos teismas nusprendė, kad Všį Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) neprivalo sumokėti UAB „NEG Recycling“ jos reikalautos daugiau nei 500 tūkst. Eur sumos, nes pastarasis iš tiesų netinkamai teikė komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas.

Teismas taip pat pritarė ŠRATC argumentams, kad UAB „NEG Recycling“ ne tik netinkamai tvarkė atliekas, bet dalies paslaugų be jokio pagrindo iš viso neteikė ir dėl to teismas priteisė ŠRATC naudai iš „NEG Recycling“ daugiau nei 100 tūkst. Eur ir įpareigojo UAB „NEG Recycling“ atlyginti ŠRATC turėtas bylinėjimosi išlaidas bei priteisė 5% palūkanas nuo visos priteistos sumos.

Tačiau teismas netenkino ŠRATC prašymo priteisti visus mokėjimus, kuriuos ŠRATC padarė per paskutinius trejus metus iki pasikeičiant ŠRATC vadovybei ir prasidedant ginčams su atliekų tvarkytoju. Teismo vertinimu, nepakako įrodymų, leidžiančių spręsti, kad atliekos ir praeityje buvo tvarkomos netinkamai. Kadangi visos aplinkybės liudija, kad atliekų tvarkymas nebuvo tinkamas jau ne vienerius metus, o įranga tuo laikotarpiu taip pat nebuvo tinkamai prižiūrima ir dėl to buvo sugadinta (tai patvirtino atlikta ekspertizė), svarstoma apeliacine tvarka teismo sprendimą skųsti.

Šis teismo sprendimas pabaigia visą ginčo su nesąžiningu atliekų tvarkytoju epopėją. 2022 m. sausio mėnesį teismo sprendimu buvo patvirtinta, kad ŠRATC teisėtai nutraukė atliekų tvarkymo sutartį su UAB „NEG Recycling“, nors pastaroji visą laiką tokį elgesį vadino „susidorojimu“ ir įkaitais laikė viso Šiaulių regiono gyventojus, reikalaudama ne tik pinigų iš ŠRATC, bet ir atsisakydama priimti komunalines atliekas tvarkymui. Nuo sausio šias atliekas tvarko pats ŠRATC, o sprendimais priteistoji finansinė nauda, siekiant tinkamo atliekų apdorojimo Šiaulių regione užtikrinimo, bus panaudota tvarkant MBA gamyklos įrenginius, kuriuos operatorius buvo labai apleidęs.

Aukščiausio teismo sprendimu jau padėtas galutinis taškas darbo ginčo byloje su buvusiu ŠRATC direktoriaus pavaduotoju, kuris buvo atleistas iš darbo už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą, teismui nebeskundžiamu sprendimu pripažinus, jog tokiomis aplinkybėmis atleidimas iš darbo buvo teisėtas.

Dar tebevyksta ir STT atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo buvusio MBA operatoriaus stambaus masto sukčiavimo teikiant ŠRATC biodžiovinimo paslaugas.

„Tiek ŠRATC darbuotojams, tiek Šiaulių regiono atliekų tvarkymo grandinėje paslaugas teikiančioms verslo įmonėms taikomi vienodi sąžiningo veikimo kriterijai ir nėra bei nebus tolerancijos neskaidriai, netinkamai ar, juo labiau, kenkėjiškai Šiaulių regiono gyventojams veiklai“ – apibendrindamas teismų sprendimus sakė ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite