Angle down Atgal

Sportuoti skatinanti GPM lengvata parlamentarų neįtikino

Seimas nepritarė pasiūlymui įteisinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą už išlaidas, sumokėtas už sportavimo paslaugas.

Už tai numatančias Seimo Darbo partijos frakcijos inicijuotas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas ketvirtadienį Seimas balsavo net tris kartus, nes buvo vieno balso persvara arba lygiosios. Tačiau trečias kartas nemelavo: už buvo 55, prieš 21, susilaikė 35 tautos atstovai. Projekto Seimas neatmetė, bet grąžino iniciatoriams tobulinti.

Seimo „darbiečiai“ siūlė numatyti, kad iš pajamų gali būti atimamos per mokestinį laikotarpį patirtos gyventojo išlaidos: „sumos, sumokėtos už paties nuolatinio Lietuvos gyventojo, jo sutuoktinio arba savo nepilnamečių vaikų (įvaikių, globotinių, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje) iki 18 metų, naudai suteiktas sportavimo paslaugas, kai šias paslaugas suteikia Lietuvos Respublikoje įregistruotas mokesčių mokėtojas arba registruotis mokesčių mokėtoju privalantis asmuo.“

Tikimasi, kad toks siūlomas reguliavimas keis visuomenės požiūrį į sportą, skatins gyventojus formuoti fizinio aktyvumo įgūdžius ir sportą vertinti kaip vieną efektyviausių sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo priemonių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite