Audronio Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Spektaklio "Remyga" premjera vėl atšaukta

Valstybinis Šiaulių dramos teatras (VŠDT) skelbė, kad režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio "Remyga" (pagal Rimanto Kmitos pjesę) premjerą žiūrovai išvys balandį, vėliau – rugsėjo 18 d. Premjera buvo nukelta į rugsėjo 23-iąją, tačiau trečiadienį ryte, premjeros dieną, paskelbta, kad dėl privalomos saviizoliacijos teatro darbuotojui visi iki spalio 7-osios numatyti VŠDT spektakliai atšaukiami.

Leidosi į savotišką nuotykį

Šiandien, trečiadienio vakarą, VŠDT turėjo įvykti ilgai laukto spektaklio apie Šiaulius ir šiauliečius premjera. "Remyga" – tai spektaklis, kuris grąžina žiūrovus į pirmuosius nepriklausomybės metus, kad primintų, su kokiais (ne)matomais priešais kovojome, kuo buvome ir kuo tapome.

Antradienį VŠDT surengtoje spaudos konferencijoje mintimis apie spektaklį dalijosi režisierius O. Koršunovas ir gimtąjį miestą garsinantis rašytojas, "Pietinia kronikų" autorius dr. Rimantas Kmita.

Nomeda Šatkauskienė, VŠDT literatūrinės dalies vedėja, pristatydama premjerą, akcentavo, kad laukia labai svarbus šio sezono įvykis, viso Šiaulių miesto kultūrinio gyvenimo vinis. "Po R. Kmitos bestselerio "Pietinia kronikas" Šiauliai tapo labiau žinomi, įdomesni. Manome, kad spektaklis irgi prisidės prie miesto sklaidos, juolab kad spektaklį pirmą kartą Šiauliuose režisuoja O. Koršunovas", – sakė ji.

Antras svarbus momentas – rugsėjo 23-ioji yra Šiaulių teatro gimtadienis. Lygiai prieš 90 metų buvo atidarytas Valstybės teatro Šiaulių skyrius. "Galbūt 23-ioji diena geras ženklas", – sakė N. Šatkauskienė.

Pjesės veiksmas vyksta prieštaringais 1988–1992 metais Šiauliuose. Daugelis dar gerai prisimename šį sudėtingą pokyčių laiką, kai su nepriklausomybės idealizmu grūmėsi tamsiosios senųjų struktūrų jėgos. Tarp šių dviejų jėgų blaškosi ir pagrindinis pjesės herojus – Remyga. Atitarnavęs sovietinėje armijoje Afganistane, Remyga grįžta į gimtuosius Šiaulius. Jis norėtų gyventi kaip "visi normalūs žmonės" – būti mylimu vyru, geru tėvu, pareigingu darbuotoju, tačiau praeities šešėliai ir aplink tvyrantis chaosas vis tirštėja.

Pasak režisieriaus O. Koršunovo, pjesės veiksmas vyksta laiku, kai buvo suaktyvėjusios visos jėgos, todėl spektaklio žanras – kažkas tarp tikrų faktų, realybės ir magijos. "Mes leidomės į savotišką nuotykių kelionę", – komentavo jis.

Spektaklio kūrėjai suplakė sunkiai nusakomo žanro kokteilį iš dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, psichodelinės mistikos ir gyvos roko muzikos.

Vaidina didžioji dalis aktorių

Pasak rašytojo, pjesės autoriaus dr. R. Kmitos, Šiauliuose 1990-aisiais vyko daug dalykų – ir ant žemės, ir gatvėje ir po žeme. "Šiauliai turi užkastą požeminę upę, kurią kartais atkasa. Spektaklis apie tai, kas vyko gyvenime, kurį matėme, ir kas vyko žmonių viduje, ko nematome, kokios vyko permainos. Daugybė keisčiausių dalykų: čia ir Kryžių kalnas yra, ir bulvaras su savo skulptūromis, ir teatras, ir dailės gyvenimas intensyvus, turėjome savo nusikaltėlį ir banditų, turėjome iškilių žmonių ir visi kūrėme tą miestą ir čia gyvenome", – sakė pjesės autorius.

Spektaklyje vaidina didžioji dalis teatro aktorių – net 22, nuo jauniausių iki vyriausių, o pagrindinius vaidmenis kuria Sigitas Jakubauskas ir Anicetas Gendvilas.

Spektaklio režisierius – O. Koršunovas, režisieriaus asistentas – Jokūbas Brazys, scenografė – Irina Komissarova, kostiumų dailininkės – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė, šviesų dailininkas – Darius Malinauskas, videomenininkas – Ignas Juzokas, muziką kūrė Paulius Ignatavičius, Gintas Gascevičius, Severinas Norgaila, Eligijus Žilinskas, Paulius Trijonis, Lukas Malinauskas.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite