Angle down Atgal

Spėjama, kad Varėnos rajone du vyrai žuvo dėl neatsargaus rūkymo

Vakar naktį gaisre žuvo du žmonės. Apie gaisrą Varėnos rajone, Jakėnų seniūnijoje, Žilinų kaime, iškart po vidurnakčio pranešė kaimynai. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, medinis gyvenamasis namas jau degė atvira liepsna. Apmalšinę ugnį ir įėję vidų ugniagesiai rado du žuvusius vyrus. Vienas aptiktas prie durų, kitas – lovoje.

„Name gyveno per 70 metų vyras, – sakė tąnakt budėjęs ir gaisravietėje apsilankęs Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Deivydas Neverdauskas. – Žmogus neseniai buvo gavęs pensiją ir, kaip teigia kaimynai, šventė. Kas pas jį svečiavosi ir liko nakvoti, neaišku, kol kas kito žuvusiojo tapatybė dar nenustatyta. Spėjama gaisro priežastis – neatsargus rūkymas. Gaisro židinys rastas ten, kur stovėjo lova. Gaisro metu ji sudegė, virš jos labiausiai išdegė perdanga ir stogas.“

Šiemet kilo 5 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus. Antrąją Velykų dieną Jonavos rajone, Upninkų kaime, dėl neatsargaus rūkymo gaisro metu žuvo brolis ir sesuo. Dar 4 žmonės, po dvi aukas viename gaisre, žuvo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, o dar vienas atvejis tiriamas.

Iki balandžio 16 d. šalyje gaisruose žuvo 38 žmonės, pernai tokiu laiku žuvusiųjų buvo 32. Šiemet 16 žmonių žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 10 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 4 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 2 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 1 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Dar 5 žmonių žūties priežastys tikslinamos. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 63 metai.

Miestuose žuvo 9 žmonės, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 29.

Daugiausia žmonių žuvo trečiadienį – 8, šeštadienį – 7, antradienį – 6, pirmadienį – 5, tamsiuoju paros metu (nuo 22 val. iki 8 val. gaisruose žuvo 22 gyventojai), tragiškiausios mėnesio dienos – 19-oji (ugnis pasiglemžė 4 žmonių gyvybes), 11-oji, 15-oji, 16-oji ir 21-oji (ugnis pasiglemžė po 3 žmonių gyvybes). Gaisruose žuvo 31 vyras, 5 moterys, o 2-jų žmonių tapatybės nenustatytos.

13 žmonių žuvo Kauno apskrityje, 7 – Alytaus, po 5 – Šiaulių ir Vilniaus, po 3 – Klaipėdos ir Panevėžio, 2 – Utenos apskrityje, o Marijampolės, Tauragės ir Telšių apskrityse žmonių aukų gaisruose pavyko išvengti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite