Angle down Atgal

Specialistai įspėja: bunda erkės

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad dėl palankaus klimato ir gamtinių sąlygų erkės Lietuvoje išlieka gyvybingos nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, o jų platinamos ligos žmonėms sukelia itin sunkius sveikatos sutrikimus. Šie voragyviai nubunda oro temperatūrai pasiekus vos 5-7 laipsnius šilumos, tad tikimybė susidurti su jomis ir užsikrėsti jų platinamomis ligomis gresia nuo pat kovo iki lapkričio mėnesio.

Pavasarį ir vasarą erkės būna itin aktyvios, kadangi po žiemos joms būtina pasimaitinti krauju ir išgyventi. Žmogus erkių platinamomis ligomis dažniausiai užsikrečia įsisiurbus sukėlėjais infekuotai erkei, tačiau erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir vartojant nepasterizuotą, erkinio encefalito virusu infekuotą ožkų ir karvių pieną bei jo produktus.

Ypač didelė rizika „parsinešti“ erkių yra leidžiant laiką gamtoje – soduose, prie vandens telkinių, miškuose, parkuose, skveruose. Lietuvoje paskelbus karantiną, rekomenduojama išvykti įkvėpti gryno oro ir pagerinti psichinę sveikatą į mišką, sodą ar pavivaikščioti parke. Tačiau būkime budrūs ir prisiminkime efektyviausias profilaktikos priemones užkertančias erkinio encefalito ir Laimo ligos užsikrėtimo rizikai. Daugiau informacijos čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite