Angle down Atgal

Spalvingoji ir karštoji Barselona - kodėl verta joje apsilankyti?

Tie, kas jau itin pavargo nuo kasdienės rutinos, geriausias prasiblaškymo būdas yra kelionės. Viduržemio jūros pakrantėje, esantis Barselonas miestas yra tikras įkvėpimas - jame gausu sporto, kultūros ir ekonomikos centrų, todėl čia tikrai netrūks vietų, kurias galima aplankyti. Be to, Barselonos miestas išsiskiria savo architektūra, o tai ir leis pajusti visiškai skirtingą kultūrą!

Populiariausios lankytinos vietos

Planuojant kelionę į Barseloną, pirmiausiai reikėtų pasirinkti norimas datas, kad galėtumėte iš anksto įsigyti lėktuvo bilietus Vilnius - Barselona. Nors ir Barselonoje visus metus yra ką veikti, tačiau norint aplankyti tam tikras lankytinas vietas, jų ypatingą atmosferą suteikia tik tam tikras sezonas. 

Ciutadella parkas. Barselona išsiskiria savo gražiausiais turimais parkais visoje Europoje, o vienas iš jų - Ciutadella. Šį parką galima laikyti žaliausia miesto erdve, kurioje gausu vietų, kurias būtina pamatyti!

Barceloneta paplūdimys. Barselonoje galima džiaugtis ne tik aktyviu miesto gyvenimu, bet ir mėgautis poilsiu miesto paplūdimiuose. Vienas iš garsiausių - Barceloneta. Tai gana ilgas ir platus paplūdimys, kuris puikiai pritaikytas tiems, kurie nori pasimėgauti poilsiu prie jūros.

Batljo namas. Tai vienas iš išskirtinių Gaudi architektūros palikimų, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jis yra pačiame miesto centre, todėl jo pastebėti yra tiesiog neįmanoma! 

Las Ramblas. Tai yra pagrindinė Barselonos gatvė, kurioje niekada nesibaigia vietinių ir turistų šurmulys! Čia galite rasti gausybę prekiautojų, jaukių kavinių, gatvės artistų ir nedidelių muziejų. Taip pat šioje gatvėje įsikūręs gerai žinomas La Boqueria turgus, kuris vilioja savo spalvomis, kvapais bei ypatingais skoniais. 

Guelio parkas. Tai yra vienas iš populiariausių parkų ne tik Ispanijoje, bet ir visoje Europoje! Parkas įsikūręs ant El Carmel kalvos, o nuo jos atsiveria nuostabus viso miesto vaizdas.

Mėgstantiems ragauti 

Barselona pasižymi išskirtiniais, būtent tik Katalonijos regionais būdingais valgiais. Kataloniečiai mėgsta neįprastus maisto derinius, kurie gali nustebinti savo nepaprastu skoniu. Kadangi Barselonos miestas yra šalia Viduržemio jūros, čia vieni iš populiariausių patiekalų susiję su jūros gėrybėmis, o dėl palankaus klimato - čia nuolat yra tiekiamos tik šviežios daržovės bei vaisiai.
Lankantis Barselonoje ypatingai rekomenduojama paragauti ispaniškos paella ir populiariųjų tapas, o prie maisto puikiai tinka pasimėgauti ispanišku vynu, kuris ne tik prisideda prie maisto skonio pagerinimo, bet tai yra ir dalis ramaus vakaro poilsio.

Kada geriausia keliauti į Barseloną?

Barselonoje kiekvienas metų sezonas yra žavus, o joje vyrauja puikus klimatas visus metus. Vasaros sezonu jus čia lepina saulė ir šilti vakarai, o žiemos sezonu - maloni temperatūra, kuri suteikia galimybę tyrinėti skirtingas miesto vietas. Tiesa, rugpjūčio mėnesis yra toks, kai Barseloną ištuštėja, todėl lieka tik didžioji dalis turistų, kurie aplanko šį miestą būtent tuo metu. Taigi, jeigu norite pažinti ne tik patį Barselonos miestą, bet ir vietinių gyventojų gyvenimą, tuomet patariama vengti rugpjūčio mėnesio kelionei į Barseloną. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite