Angle down Atgal

Spalio mėnesį įsigaliojantys pokyčiai palies daugelį lietuvių

Nuo spalio 1-osios Lietuvoje įsigalioja nemažai pokyčių. Tad, ką reikia žinoti ir kokių naujovių sulaukėme?

Masiniams renginiams – žalia šviesa

Didelio masto renginiai Lietuvoje nebus draudžiami, tačiau savivaldybės rekomenduojamos nuo jų susilaikyti. Nors dar rugsėjo pabaigoje premjeras Saulius Skvernelis tvirtino, kad nuo spalio tokie renginiai nebebus leidžiami, tačiau griežtų draudimų neįvesta. Renginių ribojimas – tik rekomendacija.

Tiesa, esant poreikiui ir keičiantis situacijai, rekomendacija gali virsti draudimu.

Įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas

Nuo ketvirtadienio mūsų šalyje keičiasi kompensuojamųjų vaistų kainynas.

Valstybinė ligonių kasa informuoja, kad nuo spalio 1 dienos įsigaliosiančiame naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne įrašyti 2105 vaistai. Tai yra septyniomis dešimtimis daugiau, nei buvo iki šiol. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad 47 vaistai nuo spalio nebebus išrašomi kaip kompensuojamieji, jie keičiami kitais.

Naujajame sąraše sumažėjo 684 vaistų bazinės kainos, 13 – padidėjo. Vaistų tiekėjai sutiko padaryti nuolaidas daugiau kaip 300 į kainyną įrašytų vaistų. Į sąrašą nepateko 69 vaistai, buvę III ketvirčio kompensuojamųjų preparatų sąraše.

Skaičiuojama, kad naujasis kainynas per šių metų IV ketvirtį Privalomojo sveikatos draudimo fondui leis sutaupyti apie 800 tūkst. eurų.

Keičiasi Registrų centro paslaugų kainodara

Nuo spalio 1 dieną keičiasi dalies Lietuvos regionuose dirbančių prokurorų ir kitų prokuratūros darbuotojų tarnybos vietos.

Šie pokyčiai, kai iš 20 labiausiai nutolusių nedidelių prokuratūros padalinių darbuotojai perkeliami dirbti į artimiausius didesnius prokuratūros padalinius, leis efektyviau organizuoti prokuratūros veiklą, suvienodinti skirtinguose padaliniuose dirbančių prokurorų darbo krūvius, racionaliau naudoti turimas patalpas, transportą bei taupyti valstybės lėšas.

Ignitis grupė“ baigia IPO paraiškų priėmimą

Bendrovė „Ignitis grupės“ ketvirtadienį baigia priimti pirminio viešojo akcijų siūlymo (Initial Public Offering, IPO), kurio metu siekia išplatinti 20,902 mln. vienetų akcijų arba 27,8 proc. viso bendrovės išleisto akcinio kapitalo, paraiškas.

IPO paklausos formavimo procesas, kuris prasidėjo rugsėjo 21 dieną, ketvirtadienį 13 val. baigsis mažmeniniams investuotojams, o 14 val. – instituciniams investuotojams.

IPO orientacinė kaina sutampa su žemutine riba ir yra 22,5 euro už akciją bei tarptautinį depozitoriumo pakvitavimą (angl. Global Depository Receipts, GDR).

Galutinė siūlymo kaina, kurios ribos yra nuo 22,5 iki 28 eurų, bus nustatyta atsižvelgiant į paklausos formavimo procesą.

Galvijų laikytojai gali teikti paraiškas antrajam paramos etapui

Nuo spalio 1-osios pradedamos rinkti paraiškos už antrąjį pagalbos galvijų laikytojams teikimo etapą. Paraiškų rinkimas tęsis iki spalio 15 dienos. Už parduotą ne mažiau kaip 12 mėnesių amžiaus mėsinės veislės (grynaveislį, kelių mėsinių veislių mišrūną) galviją mokama 130 eurų, už parduotą ne mažiau kaip 6 mėnesių amžiaus pieninės veislės (grynaveislį, kelių pieninių veislių mišrūną), pieninės-mėsinės veislės mišrūną galviją – 100 eurų.

Vienam galvijų laikytojui skiriama parama negalės viršyti 100 tūkst. eurų.

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite