Angle down Atgal

Spalio 4 dieną gausybė informacijos ir prevencinių renginių moterims

Gražų spalio mėnesio pirmąjį penktadienį Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko kelios akcijos, kurios buvo skirtos atkreipti moterų dėmesį į savo kūną, jo sveikatą bei ligų profilaktikos svarbą.

Rūpinimasis savo sveikata vis dar nėra moterų prioritetas – tai patvirtina moterų elgsenos tyrimai (kas penkta moteris dėmesinga savo sveikatai ir tikrinasi dėl krūties vėžio profilaktiškai). Krūties vėžys - dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje. Tačiau laiku diagnozavus krūties vėžį, galima išgelbėti 90 procentų sergančiųjų.

Eilinį kartą Šiaulių rajono moteris „NEDELSTI“ kvietė Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Visą dieną gydytojai tikrinamo moterų krūtys echoskopu nemokamai. Šioje akcijoje dalyvavo bemaž 100 įvairaus amžiaus moterų, kurios buvo labai dėkingos už šią galimybę. Džiugu, kad nei vienai iš jų neteko išgirsti prastų naujienų.

Kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį minima tarptautinė šypsenos diena. Šia proga visuomenės sveikatos biure moterims buvo priminta apie burnos sveikatą, higieną, taisyklingą dantų priežiūrą. Kiekviena dalyvė gavo priemonę apnašų nustatymui, su kuria gali pasitikrinti ar gerai išsivalo dantis tiek ji pati, tiek jos artimiausieji.

Taip pat šią dieną minėjome ir tarptautinę mergaičių dieną. Šios akcijos tikslas - priminti apie ŽPV (virusas sukeliantis gimdos kaklelio vėžį) grėsmę, plitimo kelius ir apsisaugojimo būdus. Viena iš apsaugos priemonių – skiepai nuo ŽPV. Apsauga nuo gimdos kaklelio vėžio yra labai svarbi ir kiekviena moteris turi žinoti tam tikrus faktus apie šios ligos prevenciją.

Daugiau apie ŽPV skaitykite: http://www.ulac.lt/ligos/%C5%BD/zmogaus-papilomos-viruso-zpv-infekcija

Visuomenės sveikatos specialistai su eilėje laukiančiomis moterimis diskutavo ir apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms (antibiotikams). Šiandien atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje. Atsparumas antibiotikams yra natūralus reiškinys, tačiau netinkamai vartojami antibiotikai žmonių ir gyvūnų tarpe paspartina atsparumo procesą. Auga infekcijų skaičius (tokių kaip pneumonija, tuberkuliozė ir gonorėja), kurias gydyti sunkiau, nes antibiotikų veiksmingumas mažėja. Atsakingo vartojimo ir rankų higienos svarbą akcentavo ir visuomenės sveikatos specialistės, dovanodamos dalyvėms muiliukus.

Dažniausiai užduodami klausimai apie antibiotikus ir atsparumą jiems: http://www.ulac.lt/lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai-apie-antibiotikus-

Visos dienos metus dalyvės galėjo drąsiai diskutuoti su specialistais, susipažinti su vaizdinėmis priemonėmis ir gavo įvairios dalijamosios medžiagos.

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys visuomenės sveikatos stiprinimą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite