Angle down Atgal

Spalio 12-oji: vardadieniai, astrologija

Spalio 12-oji – Ispanų kalbos diena. Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Derliaus diena. Pasaulinė hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena.

Tarptautine ispanų kalbos diena spalio12-ąją paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija (JTO). Ispanų kalba – viena iš šešių JTO oficialių kalbų.

Kiekvienais metais spalio antrąjį šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šia dieną siekiama paskatinti žmones sutikti būti donorais ir taip išgelbėti kitų gyvybes.

1996 m. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė Nacionalinį organų transplantacijos biurą. 2000 metais Lietuvoje įsteigtas valstybinis Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registras, kuriame kaupiami duomenys apie asmenis, pareiškusius sutikimą ar nesutikimą, kad jų audiniai ir (ar) organai po jų mirties būtų paimti transplantacijai.

2005 m. Pasaulio paliatyviosios pagalbos asociacija paskelbė spalio 11-ąją Pasaulio paliatyviosios pagalbos diena. Šia diena siekiama atkreipti valstybių vyriausybių ir visuomenės dėmesį. Pasaulinė hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena švenčiama antrąjį spalio šeštadienį. Paliatyviosios pagalbos tikslas – padėti žmogui lengviau kęsti nepagydomos ligos skausmus. Visomis priemonėmis stengiamasi ne pratęsti gyvenimą, o palengvinti likusias gyventi dienas, kai žinoma, kad ligos nebeįmanoma išgydyti.

Spalio dvyliktoji, šeštadienis – 285-oji metų diena (šeštoji 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 80 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Deimantė, Ganta, Gantas, Gantė, Radolfas, Radulfas, Ralfas, Rudolfa, Rudolfas, Salvina, Salvinas, Serafina, Serafinas, Serapina, Serapinas, Vilfreda;

rytoj: Edas, Edgaras, Edgardas, Edis, Eduarda, Eduardas, Eduardė, Edvardas, Mintara, Mintaras, Mintarė, Mintas, Mintė, Nortautas, Nortautė;

poryt: Bugailas, Bugailė, Bugvilas, Burgailas, Burgailė, Kalikstas, Kalikstė, Kalistas, Kalistė, Mindaugas, Rimvydė, Vincentas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.39, leidžiasi 18.31. Dienos ilgumas – 10.52.

Šiandien – aštuntoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Mokslas yra besvoris. Brangenybė, kurią jūs visada lengvai nešiojate“ (Kinų patarlė).

***************

Astrologinė prognozė spalio 12-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Dvasinė jūsų būsena bus nestabili, nenoriai bendrausite. Nepykite pajutę, kad iš jūsų daugiau reikalaujama nei iš kitų. Siekite konkretumo ir nebūkite naivūs. Jeigu įmanoma, venkite gausių susibūrimų ir kuo daugiau laiko skirkite poilsiui.

JAUTIS. Tikriausiai jus kamuos įvairūs įtarimai ir abejonės arba nekaip jausitės dėl keisto negalavimo, sveikatos sutrikimo. Pasistenkite nepervargti ir nesinervinkite, jeigu kažkas jus apkalba.

DVYNIAI. Emociškai įtempta diena. Visa galva pasinersite į draugų reikalus. Arba iš jų reikalausite tokio dėmesio. Dėl to gali kilti nesusipratimų. Tvirčiau prilaikykite piniginę ir labiau prižiūrėkite vaikus.

VĖŽYS. Sutelkite dėmesį į svarbius reikalus, bet kol kas nekelkite sau didelių tikslų. Bus nelengva racionaliai bendrauti, tartis dėl konkrečių dalykų. Galite susidurti su kitų nenoru taikstytis su jūsų trūkumais ar kokiais nors atidėliojimais.

LIŪTAS. Šiandien neblogai jausitės neįprastoje aplinkoje tarp nepažįstamų žmonių. Jausite jų susidomėjimą jūsų asmeniu. Tačiau dėl savo įsivaizduojamo reikšmingumo ir kompetentingumo galite šiek tiek klysti. Regis, kiti jus vertins kažkaip kitaip.

MERGELĖ. Galite išleisti daug pinigų netikusiam daiktui, nereikalingai paslaugai. Arba tai padarys jūsų antroji pusė. Verčiau neskubėkite išlaidauti, pirkti nereikalingų daiktų. Saugokitės sukčių, aferistų.

SVARSTYKLĖS. Tikėtinas emocinis stresas, o gal net santykių nutrūkimas, jeigu į paviršių iškils ilgai slėptas dalykas. Kiek įmanoma, švelninkite situaciją, venkite dar didesnio melo bei apkalbų. Nebūkite smulkmeniški ir netolerantiški kitų atžvilgiu.

SKORPIONAS. Pasistenkite, kad šios dienos dienotvarkė būtų kuo kuklesnė. Nekokia savijauta arba smulkios nesėkmės rimtai gadins nuotaiką. Svarbu nieko neskubinti, nepasikliauti neaiškia informacija ar gandais.

ŠAULYS. Bus malonu jausti, kad esate svarbūs, reikalingi. Tačiau venkite kažko ultimatyviai reikalauti iš mylimo žmogaus. Neskolinkite ir nesiskolinkite. Atidžiau prižiūrėkite vaikus, nes iš jų galite tikėtis staigmenų, kurios vargu ar nudžiugins.

OŽIARAGIS. Intensyvus bendravimas šiandien jus labai vargins. Galimi priekaištai, teks aiškintis, teisintis, nors galite jaustis visiškai nekalti. Arba jūs patys visaip drumsite ramybę šeimoje, kelsite erzelį.

VANDENIS. Šiandien mielai bendrausite, bet kai kurie pokalbiai gali baigsis ne taip, kaip norėtųsi. Gali atsirasti nenumatytų techninių rūpesčių. Siekite darnos santykiuose su aplinkiniais, neskleiskite apkalbų.

ŽUVYS. Diena bus kupina piniginių, turtinių rūpesčių. Galimos netikėtos išlaidos, rinkliavos. Galite su nerimu pastebėti, kad kai kurie įsipareigojimai darosi nuostolingi. Jeigu eisite apsipirkti, išleisti pinigus galite netinkamai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite