Angle down Atgal

Šokiruoja: kas trečias Covid–19 sirgęs asmuo po metų vis dar gali kovoti su ligos simptomais

Atlikta persirgusiųjų apklausa rodo, kad koronaviruso simptomus jaučia ne tik sergantieji, bet jau ir pasveikę pacientai. Kai kurie žmonės su nemalonia savijauta gali kovoti net metus po ligos.

CNN kalbintas vyras pasakoja kokia savijauta vis dar jį kamuoja:

„Po ligos viskas buvo lyg važinėjant atrakcionais – yra pakilimų, yra ir nuosmukių“.

Reagan prisistatęs vyras pasakojo koronavirusu persirgęs beveik prieš metus. Tą lemtingą rytą vyras pabudo krečiamas, šalčio, jį dusino.

Vyrą koronavirusas kamavo net du mėnesius kol galiausiaipo gydymo ligoninėje liga atsitraukė.

Tačiau iki šiol vyrą nuolat kamuoja pasikartojantys skausmai krūtinėje, jaučiamas nervų uždegimas rankoje ir kojose, vargina drebulio priepuoliai. Vyras prarado regėjimą viena akimi.

Iki šiol vyras negali sugrįšti prie savo įprasto aktyvaus gyvenimo ritmo.

Priešingai jautėsi 34 metų Condra. Moteris virusu persirgo praėjusią vasarą. Tiesa, liga praėjo nesunkiai ir ligoninėje moteris neatsidūrė. Ji jautė silpnumą, karščiavo, kamavo pilvo skausmai.

„Praėjus tiek laiko po ligos aš vis dar jaučiu kai kuriuos simptomus. Jie užeina staiga, lygiai taip pat ir praeina“, – aiškino Condra.

Mokslininkai atranda daugiau faktų apie Covid–19

Mokslininkai kasdien dirba ir atlieka tyrimus, kad kuo geriau suprastų ir pažintų koronavirusą.

Naujausi tyrimai, kuriuos išpublikavo JAMA Network Open rodo, kad koronaviruso simptomai po pasveikino pacientus gali kamuoti net 9 mėnesius. Iš 177 tyrime dalyvavusių koronaviruso pacientų, net 150 pacientų nesirgo sunkia forma.

Mokslininkai daro prielaidą, kad nemaloni savijauta ir sutrikusi sveikata persirgus virusu gali lydėti net ir itin lengva forma sirgusius pacientus.

Neatmeta galimybė ateityje atlikti daugiau tyrimų ir nustatyti kaip būtų galima greičiau padėti ligoniams ne tik pasveikti, bet ir sustiprėti po ligos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite