Angle down Atgal

Sodyboms muziejams gresia išnykti

Žymių mūsų šalies žmonių tėviškės muziejininkams tampa iššūkiu - joms tvarkyti reikia daug pinigų, tačiau tikinama, kad jų nėra. Vis dažniau pasigirsta svarstymų, esą geriau tokias sodybas palikti sunykti.

„Šiemet teko aplankyti rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino tėviškę Prienų rajone. Vaizdas buvo baisokas, ypač turint galvoje, koks ryškus jis buvo rašytojas, koks poetas, koks inteligentas. Tėviškė atrodė tokia nyki, kad geriau gal jos jau visai nebebūtų“, - pasakojo Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.

Ilgametė muziejininkė tikino mananti, kad tokiais atvejais rašytojams galbūt būtų geriau skirti ekspozicijas Maironio ar kituose muziejuose, o sodyboms, kurių daugelis yra medinės, gal vertėtų leisti sunykti.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė teigė, kad daugelis tėviškių ir sodybų yra „paveldėtos“ iš ankstesnių nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašų. Kokios naujos sodybos turėtų būti įrašytos į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą, sprendžia ekspertai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite