Angle down Atgal

„Sodra“: metų pabaigoje vidutinės darbo pajamos išaugo 13 proc.

Praėjusių metų pabaigoje vidutinės darbo pajamos, palyginti su laikotarpiu prieš metus, išaugo apie 13 proc., antradienį pranešė „Sodra“.

„Pirmiausia, visą mėnesį dirbusių darbuotojų darbo pajamos praėjusių metų pabaigoje išaugo 13 proc., palyginti su (laikotarpiu – ELTA) prieš metus, ir siekė 1467 eurus. Skaičiuojant į rankas, vidutinės darbo pajamos taip pat didėjo apie 13 proc., kas sudarė apie 110 eurų. Skaičiuojame, kad vidutinės darbo pajamos „į rankas“ siekė apie 935 eurus“, – žurnalistams antradienį sakė „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė.

Jos teigimu, antrą ketvirtį vidutinį darbo pajamų augimą lėtino pandemija ir įvestas pirmas karantinas, tačiau trečią ir ketvirtą ketvirčius matoma, kad darbo pajamos augo sparčiai.

„Lyginti, kiek per metus pasikeitė vidutinės darbo pajamos, skaičiuojame, kad 8 proc. vidutinės darbo pajamos išaugo per metus. Prieš metus, 2019 metais, fiksavome 9 proc. metinį augimą, tai matome, kad jis (augimas – ELTA) išliko gana panašus ankstesniems metams“, – teigė K. Zitikytė.

Pasak jos, apdraustųjų skaičiui pandemija paliko didesnį poveikį.

„Metų pabaigoje apdraustųjų skaičius buvo 2 proc., arba 24 tūkst., mažesnis ir būtent pirmas karantinas apkarpė dirbančiųjų gretas. Tuo metu per antrą ketvirtį apdraustųjų skaičius sumažėjo apie 3 proc., maždaug apie 36 tūkst. žmonių iš darbo rinkos išėjo. Trečią ketvirtį dalis žmonių vėl grįžo į darbo rinką ir ketvirtą ketvirtį, prasidedant antram karantinui, apdraustųjų skaičius išliko stabilus ir didesnių kritimų nebuvo fiksuota“, – sakė „Sodros“ atstovė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite