Angle down Atgal

Socialinių darbuotojų abejingumas šokiruoja: beveik akla senolė palikta likimo valiai (papildyta)

Penktadienio vakarą socialiniame tinkle pradėjo plisti šokiruojanti beveik aklos ir sunkiai vaikštančios senolės iš Pasvalio istorija.

Pagalbos prašymas

„Mielos Pasvalio socialinio skyriaus darbuotojos, vakar po kelinto kvietimo aplankiusios ir kaip radusios, taip ir palikusios močiutėlę Biržų gatvėje, tikiuosi jūsų vakaras buvo puikus ir šiltas. Nes Onytės namuose buvo drėgna, šalta ir tamsu. Nes seniai ten nera net elektros, o apgriuvusi krosnis greičiau jau kelia grėsmę nei protarpiais suteikia jaukumo. Kiti patogumai? Nejuokaukite!

O ir pati Onytė beveik akla ir sunkiai vaikštanti, nežinia kaip is savų namų atsidūrusi šiame svetimame vienatvės ir nepritekliaus kambarėlyje. Dažnai užrakinta, sustirusi iš šalčio, neplautuose pataluose, neapskalbta ir neapiprausta, besidangstanti nuo per kiaurą langą besiskverbiančio šalčio kuo papuola, kojeles prisidengusi pagalve. Ten ant spintelės – visas Onytės balius - drumzlinas vanduo truoškuliui malšinti kibire nuo dažų.

Močiutėlė yra „šiek tiek kitokia“, todėl vaikiškai naivi. Ji nepyksta ant ja taip “besirūpinančių”, neklausia kodėl turėdama teisinę globėją turi gyventi tokiomis sąlygomis ir apskritai kur toji globėja yra. Ji svajoja gyventi senelių namuose, kur nebūtų viena, kur nebūtų alkana ir nešaltų. O aš svajoju, kad tie, kurių rankose galimybė keisti gyvenimus ir padėti, pro biurokratinius stiklus įžvelgtų žmogaus kančią.

Rašau šį postą iš nevilties, nesitikėdama jokios materialinės paramos, nes iš toli negalėsiu užtikrinti, kad jūsų gerumas tikrai ją pasieks. Prašau viešumo ir tikiuosi, kad tie, kurių rankose valdžia atvers širdis. Kad padės situaciją išspręsti.

Negaliu pritaginti nei Pasvalio mero, nei Pasvalį atstovaujančio seimo nario, nei Pasvalio rajono administracijos. Prašau, padėkite šiai žinutei pasklisti ir pasiekti tuos, kurie gali ir turi į seną neįgalų žmogų žiūreti ne kaip į statistinį vienetą Sodros lentelėse, kuriems #gerovėsvalstybė ne vien rinkiminis šūkis.

P.S. Onytės adresą žinau, jį žino ir socialinis skyrius“, – rašoma įraše.

Savivaldybės teigimu, močiutė jau pervežta į senelių namus

Nors įrašas apie nuo nepakeliamų gyvenimo sąlygų kenčiančią močiutę buvo paviešintas penktadienio vakarą, vos po kelių valandų DELFI susisiekus su Pasvalio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Ramute Ožalinskiene, ši teigė, kad močiutė jau pervežta į senelių globos namus ir mažiausiai savaitgalį praleis šiltai ir sočiai.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite