Angle down Atgal

Socialinės apsaugos ir darbo ministras lankėsi Pasvalyje

Lapkričio 15 d. Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su patarėja Gaila Matulyte ir tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimo Lietuvoje ekspertu Gyčiu Baltrūnu.

Lankydami kitas Panevėžio apskrities savivaldybes ministras su komanda neaplenkė ir Pasvalio – čia trumpam užsuko aptarti dabartinės Pasvalio rajono situacijos. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Kiudis, Administracijos direktorius Povilas Balčiūnas, Administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Ramutė Ožalinskienė ir vyriausioji specialistė Danguolė Bronislava Brazdžionienė bei Pasvalio r. vietos veiklos grupės vadovė Helena Simonaitienė.

Susitikime buvo diskutuojama apie Savivaldybės darbą su Vaiko teisių apsaugos tarnyba, Grūžių vaikų globos namus ir jų pertvarką, buvo apžvelgta rajono situacija. Ministras minėjo, kad Seimui patvirtinus naujus LR socialinių paslaugų įstatymo pakeitimus, atsiras galimybė lengviau pirkti socialines paslaugas iš nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių ir parapijų. L. Kukuraitis pagyrė mūsų rajoną dėl didelio dienos centrų skaičiaus. Ministras užsiminė ir apie ilgalaikių bedarbių įdarbinimo bandomąjį projektą, kuris kitais metais turėtų startuoti 20-yje Lietuvos savivaldybių. Projektas bus skirtas tam tikrų paslaugų ilgalaikiams bedarbiams užtikrinimui, tokių kaip pavėžėjimas ar vaikų užimtumas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite