Angle down Atgal

Socialiai remtiniems asmenims gydantis dantis primokėti nereikia

Švelnėjant karantino sąlygoms ir sveiktos priežiūros įstaigoms vėl pradėjus teikti odontologijos paslaugas, Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukė socialiai remtino šiauliečio klausimo, ar jam poliklinikoje gydantis dantis reikia papildomai susimokėti už plombines ar kitas odontologines medžiagas.

Primename, kad vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims nei už pirmines odontologines paslaugas, nei už plombines ar kitas odontologines medžiagas mokėti nereikia, nes šios paslaugos apdraustiesiems kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Socialiai remtini gyventojai turi pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą.

Kitiems apdraustiesiems gydantis dantis reikia sumokėti už plombines ar odontologines medžiagas, vienkartines priemones. Taigi pacientas sumoka ne už gydytojo darbą – už jį kompensuoja ligonių kasos, – o už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones.

Primename, kad dėl pirminės odontologijos paslaugų pirmiausia reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo yra prisirašęs, ir pasiteirauti, kur galima gauti ligonių kasų apmokamas odontologo paslaugas.

Dažniausiai pirminės odontologijos paslaugos teikiamos toje pačioje įstaigoje kaip ir šeimos gydytojo paslaugos. Jei įstaigoje odontologo nėra, ji turi pateikti informaciją, koks odontologijos kabinetas teikia nemokamas pirminės odontologijos paslaugas toje įstaigoje prisirašiusiems asmenims. Už pirmines odontologijos paslaugas įstaigai apmoka TLK pagal įstaigoje prirašytų gyventojų skaičių.

Pirminės odontologijos paslaugoms priskiriamas dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų įtarimas, vaikų dantų ėduonies profilaktika, sąkandžio anomalijų išaiškinimas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kt.

Kasmet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vis daugiau lėšų skiriama pirminėms odontologijos paslaugoms. Pernai Šiaulių TLK joms išleido 5,9 mln. eurų, šiemet planuojama išleisti 6,8 mln. eurų.

Už PSDF lėšomis apmokamos pirminės odontologijos paslaugas, kurios yra teikiamos apdraustiesiems pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigose (poliklinikose, šeimos medicinos centruose) prirašytiems pacientams, gydymo įstaigoms, sudariusioms sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, yra mokama nustatytomis metinėmis bazinėmis kainomis.

Solidarumo principu paremta tvarka leidžia užtikrinti reikalingas odontologijos paslaugas labiausiai pažeidžiamoms socialinėms grupėms. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad gydymo įstaigos už pirminės odontologijos paslaugas gauna bazinį apmokėjimą nepriklausomai nuo to, kokia dalis prisirašiusiųjų prie gydymo įstaigos pacientų kreipiasi. Vieni pacientai lankosi pas gydytoją odontologą dažniau, kiti – rečiau, treti – visai nesilanko, tačiau gydymo įstaigos apmokėjimą gauna už visus prisirašiusius žmones.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite