Angle down Atgal

Smukučių gyventojai surinko parašus: reikalauja atstatyti kaimo statusą

Pirmadienį, spalio 7 dieną, rajono savivaldybę pasiekė rajono merui Skirmantui Mockevičiui ir tarybai adresuotas Smukučių kaimo bendruomenės raštas, kuriuo ši bendruomenė ir ją palaikantys gyventojai reikalauja atstatyti Smukučių kaimo statusą. Kaip žinia, Smukučiai yra Jurbarko miesto teritorijoje.

2019 metų rugsėjo 9 dieną surašytame rašte Smukučių kaimo bendruomenės nariai ir bendruomenę palaikantys gyventojai skelbia, kad „vykdydami 2018 metų vasario 10 dienos Smukučių kaimo bendruomenės steigiamojo visuotinio susirinkimo nutarimą, būdami įsitikinę, kad Smukučių kaimo prijungimas prie miesto teritorijos buvo atliktas nusikalstamai aplaidžiai, nepasitarus su Smukučių kaimo bendruomene, nesilaikant savivaldos teritorijų prijungimo tvarkos, dėl ko buvo pažeistos bendruomenės konstitucinės teisės laisvai disponuoti paveldėtu ar įsigytu nekilnojamu turtu, „užkrauti“ nepakeliami žemės mokesčiai, tuo pačiu, savivaldos administracijai visiškai nesirūpinant investicijomis į naujai prijungtas teritorijas, stebėdami aplaidų savivaldybės tarnybų elgesį, neatsižvelgiant į teisėtus bendruomenės reikalavimus bei pasirašydami po šiuo dokumentu, reikalaujame neatidėliojant priimti atitinkamus sprendimus dėl Smukučių kaimo grąžinimo į Jurbarko rajono Jurbarkų seniūnijos teritoriją. Pradėti vykdyti duotus pažadus dėl Muitinės g, Tėviškės g., Smukučių sodų teritorijose esančių kelių, vandens tiekimo bei muotekų įrengimo projektų. Nuo šių metų ir iki bus įvykdytas teisėtas bendruomenės reikalavimas dėl Smukučių kaimo statuso grąžinimo istorinėse jo ribose, priimti sprendimus dėl žymaus mokesčio sumažinimo gyventojams, kurių paveldėta ar įsigyta žemė, prijungus prie miesto, įgavo kitą paskirtį."

Pasirašė 62 asmenys – pirmas sąraše yra šios bendruomenės pirmininkas Česlovas Šlėgaitis, kuris šį raštą spalio 7 dieną į savivaldybę ir atnešė.

Rajono meras S. Mockevičius pirmadienio popietę dar nebuvo įsigilinęs į šio rašto turinį, tačiau patikino, kad rašte surašyti argumentai bei reikalavimai yra rajono tarybos kompetencija, pažadėjęs, kad šiuo klausimu kartu su tarybos nariais diskutuos, tarsis ir spręs, ką daryti.

Vyr. architektė: Smukučiai visada buvo miestas

Pirmadienį pakalbintai rajono savivaldybės administracijos vyr. architektei Gražinai Gadliauskienei reikalavimas atstatyti Smukučių kaimo statusą atrodo keistas ir nesuprantamas, mat, jos žodžiais, Smukučiai niekada nebuvo kaimo teritorija – bent jau nuo 1971 metų Smukučiai visada buvo miestas, ir niekada (bent jau nuo 1971 metų) nebuvo kaimo teritorija. Ji priminė, kad buvo atlikta ir Smukučių gyventojų apklausa, kurios rezultatas buvo vienareikmiškas - pageidavo likti miesto teritorijoje. Tokią apklausą vykdė rajono savivaldybė – visų kaimiškųjų seniūnijų gyventojai galėjo pareikšti, ar yra patenkinti savo kaimų ir gyvenviečių ribomis. To reikėjo tikslinant dar 2008 metais Tauragės apskrities viršininko administracijos parengtą seniūnijų ir gyvenamųjų vietovių administracinių ribų nustatymo ir keitimo specialųjį planą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite