Angle down Atgal

Smukučių gatvės remontas akylai stebimas gyventojų

Smukučių gatvės gyventojų praminti kryžiaus keliai, kad pagrindinė jų gatvė būtų asfaltuota, nenuėjo perniek – pagrindinės jungiamosios gatvės kapitalinis remontas pradėtas.

Kol kas vyksta paruošiamieji darbai, nuimamas žemių sluoksnis, kasamos pralaidos vandeniui, žymimi medžiai, kuriuos numatyta šalinti. Visa tai atlieka konkursą laimėjusi UAB „Jurmelsta“, o jos darbus, kaip įsitikinome, akylai kontroliuoja reiklūs vietos gyventojai. Vieno iš jų pranešimas, kad remonto darbus vykdanti bendrovė neturi reikiamų leidimų medžiams kirsti nei miško teritorijoje, nei privačiose valdose, pasiekė „Mūsų laiką“ penktadienio rytmetį. Smukučių gyventojas pasakojo, kad po to, kai jis apie nesuderintą medžių kirtimą pranešė atitinkamoms tarnyboms, darbai gatvėje buvo sustabdyti. Po kilusio konflikto šalia jo namų valdos užlygintos ir iškastos pralaidos, kuriomis į jo kiemą būtų nutekėjęs vanduo, jei pats būtų nesidomėjęs tuo, kas vyksta. Tokias mintis dėstė į redakciją užsukęs pašnekovas, kviesdamas atvykti į Smukučius ir patiems įsitikinti jo žodžiais.

Vos pasukus nuo Mituvos užtvankos pusės keliu link Smukučių, atvažiuojančius pasitinka raudonais dažais žymėtų medžių kamienai. Ženklas „apylanka“ ir iškasti grioviai veda link „Smukučių kromelio“, kur šalimais dirba „Jurmelsta“ bendrovės technika. Statybų direktorius Antanas Endriukaitis informaciją, kad medžiai yra kertami, iškart paneigia. „Projekte yra numatyta šalinti dalį medžių, gatvės pabaigoje, kur sodai jau eina į pabaigą ir prasideda miškas, tačiau nė vienas medis dar nėra nukirstas, laukiame leidimo“, – tvirtina statybų direktorius.

Istorija čia išties įdomi. Miškotvarkos plane kelio ruožas nepriklauso miškui, tačiau yra miško žemėje. „Buvo iškviesti miškininkai specialistai, kurie sužymėjo tuos medžius, kurie pakliūva į būsimos gatvės trasą, ir dabar vyksta parengiamoji medžių kirtimo procedūra. Laukiame sprendimo“, – aiškina A. Endriukaitis. Leidimą kirsti medžius rangovui turi duoti ta tarnyba, kieno nuosavybė jie yra. Šiuo atveju, Valstybinė miškų urėdija VĮ Jurbarko regioninis padalinys. Dar viena siaura atkarpa, kurioje numatyta pašalinti keletą medžių, ribojasi su privačia valda, kurios savininkas ir yra tas pats Smukučių gyventojas, kuris priešinasi projekto sprendiniams. „Projekte buvo numatytas kirtimas, bet turbūt atsisakysim medžių šalinimo šalia šio sklypo. Savininkas įsitikinęs, kad čia jo teritorija, o mes to kol kas nežinom, nes nuosavybė atstatyta tik pagal preliminarius matavimus, nėra tikslių ribų. Kol kas neskubėsime, pažiūrėsim, trukdo ar netrukdo darbams. Stengsimės, kad nereikėtų kirsti, nes aistros kyla, o kam mums jų reikia, jei galima viso to išvengti“, – svarsto A. Endriukaitis.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Mūsų laiko“ numeryje (2019 10 31)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite