Angle down Atgal

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kauną užtvindė baisi smarvė. Kauniečių teigimu, degėsių kvapas dar ir spalio 1-osios paryčiais buvo juntamas keliuose Kauno mikrorajonuose ir net už miesto ribų. Tiesa, iš kur sklinda dusulį keliantis dvokas, atsakyti negali nei Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), nei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Ar naktį niekas nedegė? Apie 7 val. ryto stiprus degėsių kvapas jautėsi Dainavoje, Gričiupyje, Eiguliuose, o ypač apie klinikas. Apie 8 val. nebesijautė. Bet čia turbūt labiau dėl to, kad miestas judėt pradėjo ir prasklaidė kvapą, nes apie 6.50 val. išėjus iš laiptinės tai atrodė, kad kažkas čia pat už kampo ir kelių kilometrų spinduliu visur tas kvapas labai jau jautėsi.

Ir tas kvapas toks grynai senos medienos, ne kokių nors plastikų ar pan. Ne kartą teko būti prie degančio ar sudegusio medinio namo, tai tas kvapas toks gana specifinis“, – ketvirtadienio rytą „Kas vyksta Kaune“ redakcijai pasakojo kaunietis.

„Šiąnakt, spalio 1 dieną, didelis degėsių kvapas (bent jau Eiguliuose). Prabudau naktį ir jaučių degėsių kvapą (pamaniau, koks kaimynas rūko po langais), vėliau prabundu – tas pats kvapas. Ryte atsikeliu, tai vaikai jau net langus buvo užsidarę, nes neįmanoma apsikęsti to kvapo… Pradariau langą – o kvapas baisus. Iškarto kilo įtarimas: Kauno kogeneracinė jėgainė. Patikrinau, iš kurios pusės vėjas pučia – tikrai nuo jėgainės į Kauno pusę… ir tapo viskas aišku“, – nemaloniais pojūčiais dalijosi dar vienas skaitytojas.

Dėl nosį riečiančių kvapų socialiniame tinkle „Facebook“ sujudo ir kiti miestiečiai. Aktyvioje Ramučių gyventojų grupėje kaltinimai skriejo taip pat Kauno kogeneracinei jėgainei, tačiau gandus suskubo neigti „Fortum Heat Lietuva“ atstovas viešiesiems ryšiams Andrius Kasparavičius: „Mes patys tą kvapą jaučiame ir jis tikrai ne iš mūsų. Galime susitikti ir įsitikinsite. KKJ dirba be sutrikimų ir jokio kvapo neskleidžia.“

Jėgainės atstovas žiniasklaidai Artūras Ketlerius naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ taip pat patvirtino, kad dėl mieste tvyrančio nemalonaus kvapo jėgainė niekuo dėta.

„Kauno kogeneracinė jėgainė veikia įprastu režimu, jokių sutrikimų nėra. Galime patikinti, kad kvapas sklido ne iš mūsų jėgainės. Šįryt vyraujant šiaurės rytų ir rytų vėjui aštrų kvapą jautėme ir mes savo teritorijoje, tačiau jo šaltinio nežinome“, – komentavo A. Ketlerius.

Tuo tarpu NVSC atstovė žiniasklaidai Kristina Mikalauskienė „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad yra gautas tik vienas skundas. „Asmuo dėl nemalonaus kvapo Šilainiuose kreipėsi į NVSC, tas pats asmuo kreipėsi ir į visas kitas institucijas. Mes šį skundą išanalizuosime, bandysime išsiaiškinti taršos šaltinį“, – teigė K. Mikalauskienė.

Tiesa, AAD nemaloniais kvapais apipintos situacijos komentuoti nėra pasiruošęs, kiek kauniečių skundų dėl ore tvyrančios smarvės gauta per paskutinę parą taip pat nėra aišku.

„Kas vyksta Kaune“ laukia Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus ir AAD komentarų, gavę informaciją, tekstą papildysime.

Daugiau naujienų apie Kauną skaitykite čia.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite