Angle down Atgal

Slėpkite telefonus – už avarijos įamžinimą skalpuoja baudomis

Vokietijos policija ėmėsi priemonių prieš vairuotojus, kurie avarijos vietoje išsitraukia telefonus ir fiksuoja nelaimės detales.

Ypač toks elgesys būdingas lietuviams, kurie socialiniuose tinkluose informuoja apie gatvėje patruliuojančius policijos pareigūnus, taip pat dalinasi avarijos nuotraukomis.

Akivaizdu, kad vokiečių pareigūnai su tokiu elgesiu taikstytis neketina.

„Deutsche Welle“ paviešino vaizdo reportažą, kaip Vokietijos policijos pareigūnas Stefan Pfeiffer auklėja ir bando sugėdinti vairuotojus, kurie bandė telefonais įamžinti tragiškos avarijos aplinkybes autobane.

„Nori pamatyti mirusius žmones? Pasidaryti nuotraukų? Eime!“, – sarkastiškai į vairuotoją kreipiasi policijos pareigūnas.

Šis pareigūnas internautų vadinamas herojumi, nes siekia atkreipti vairuotojų dėmesį į jų daromą žalingą elgesį.

Vaizdo medžiagoje matosi, kaip pareigūnas rėkia ant vairuotojų, kurie pristabdo eismą ir iškišę telefonus per langą bando padaryti nuotraukas ar filmuoja tragiškos avarijos pasekmes.

„Nori pamatyti lavoną – štai, jis guli ten. Ne? Nenori pamatyti? Tai kodėl darai nuotraukas? Dabar turėsi sumokėti 128,5 eurų baudą už tai, kad darai eismo įvykio nuotraukas. Gėda tau“, – pareiškia policijos pareigūnas kitam vairuotojui.

Panašu, kad tokios baudos – 128,5 Eur – gresia visiems vairuotojams, kurie Vokietijoje bandys įamžinti avarijas ir patrauks policijos dėmesį.

Ar bent jau kurį laiką, kol nepasikeis vairuotojų įpročiai.

„Tai mums galimybė atkreipti vairuotojų dėmesį į jų daromą žalingą įprotį. Paskyrus 128,5 eurų baudą ir leidus važiuoti toliau, esu įsitikinęs, problema neišsispręs.

Tačiau vairuotojai turi suprasti, kaip elgiasi ir pastačius juos į nejaukią padėtį, kai patiriamas šokas, suvokiama, kad tai nėra kažkoks žaidimas, o kartus gyvenimas“, – „Deutsche Welle“ pasakojo Vokietijos pareigūnas Stefan Pfeiffer.

Teigiama, kad vairuotojų noras įamžinti avarijos aplinkybės po truputį tampa problema Vokietijoje.

Pranešama, kad dėl tokių vairuotojų gali įvykti dar didesnės nelaimės ar papildomi eismo įvykiai, o taip pat trukdomas gelbėtojų darbas – tiek policijos pareigūnų, tiek medikų, ar ugniagesių.

Grįžtant į Lietuvą ir žinant, jog vairuotojai taip pat gana įnirtingai praneša apie budinčius policijos pareigūnus, avarijas, spūstis, nežinia, ar Lietuvos policija nepasisems įkvėpimo.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite