Angle down Atgal

Skuodo rajono meras pateikė informaciją apie koronaviruso židinius

Skuodo rajono meras Petras Pušinskas paskelbė informaciją apie koronaviruso židinius rajone.

Šiuo metu Ylakių globos namai vis dar laikomi židiniu. Įstaigoje sudėtinga situacija tęsiasi nuo spalio 28 dienos. Iš viso dabar įstaigoje serga 29 gyventojai, iš jų – 16 serga sunkia forma, 4 atsidūrė ligoninėje, 3 jaučia silpnumą. Dar 5 asmenims laikosi temperatūra, o likę 5 asmenys yra sveiki.

„10 darbuotojų buvo susirgę, 3 darbuotojai jau grįžo į darbą, dar viena darbuotoja pradės dirbti artimiausiu metu. Įstaigoje darbuotojai dirba su A lygio asmens apsaugos priemonėmis, labai rūpinamasi vėdinimu, dezinfekcija. Įstaigos vadovė minėjo, kad šiuo metu neužtenka nuotolinių šeimos gydytojo konsultacijų, reikalinga gyventojų apžiūra“, – situaciją apžvelgė meras.

Geresnė situacija fiksuojama Skuodo globos namuose ir Skuodo vaikų lopšelyje-darželyje.

„VšĮ Skuodo globos namai turi tris padalinius. Prieš kelias savaites viename iš padalinių sirgo 5 darbuotojai ir 11 gyventojų, iš jų pasveiko jau 4. Sunkiai sergančių nėra. Praėjusį penktadienį sužinota, kad serga dar viena darbuotoja. Ateinantį penktadienį bus atliekami tyrimai 9 asmenims. Tyrimus atlieka ir gyventojus esant poreikiui prižiūri gydytojas Vilius Lukas.

Skuodo vaikų lopšelio-darželio direktorė pirmiausia padėkojo tėveliams, kurie turėdami galimybę pasirūpinti priežiūra namuose vaikų nevedė į darželį. Tai padėjo valdyti ir stabilizuoti situaciją. Šiandien fiksuojama, kad įstaigoje serga 8 darbuotojai, 7 vaikai, 14 darbuotojų ir 40 vaikų yra izoliacijoje. Korpuse „Liepaitė“ susirgimų nėra. Įstaigoje atsakingai laikomasi visko, kas yra privaloma, patalpos plaunamos, valomos, dezinfekuojamos, srautai reguliuojami, kas gali, dirba iš namų, pasitarimai, posėdžiai organizuojami nuotoliniu būdu, patvirtintas maisto paėmimo grafikas, laikomasi visų saugumo reikalavimų“, – skelbia P. Pušinskas.

Mero teigimu dar du atvejai yra fiksuoti Skuodo miesto seniūnijoje. Čia susirgo du darbininkai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite