Angle down Atgal

Škotija taps pirmąja šalimi, kurioje moterims bus siūlomos nemokamos higienos priemonės

Škotija antradienį balsavo už tai, kad visuomeniniuose pastatuose moterims ir merginoms būtų suteikta galimybė nemokamai gauti asmens higienos priemonių, tapdama pirmąja tai padariusia šalimi pasaulyje.

Škotijos parlamentas vienbalsiai balsavo už įstatymą, kuris suteiks moterims teisę nemokamai gauti higienos produktų visuomeniniuose pastatuose.

„Visi sutinkame, kad jokiai moteriai ar merginai nereikėtų jaudintis, iš kur gauti higieninių paketų ar tamponų“, – prieš balsavimą Edinburge teigė įstatymą projektą parengusi parlamentarė Monica Lennon (Monika Lenon).

„Škotija nebus paskutinė šalis, suteikusi galimybę visoms moterims ir merginoms naudotis reikalingomis higienos priemonėmis, tačiau mes turime galimybę būti pirmieji. Atėjo metas“, – kalbėjo parlamentarė.

Škotijos moksleivės ir studentės gali nemokamai gauti higienos priemonių, tačiau pagal naująjį įstatymą šia galimybę pasinaudoti galės visos moterys ir mergaitės visoje šalyje.

Mokyklos, kolegijos ir universitetai taip pat privalės pasirūpinti, kad jų tualetuose būtų minėtų priemonių.

M. Lennon teigimu, nors įstatymas yra toks „pirmasis pasaulyje“, mokyklos taip pat turėtų šviesti mokinius, kad būtų panaikinta menstruacijų stigma.

Škotijos kabineto sekretorė bendruomenių ir savivaldybių klausimais Aileen Campbell (Eilin Kempbel) pažymėjo, jog įstatymo projektas skleidžia „svarbią žinią apie tai, kokia šalimi nori tapti Škotija.

„Tai yra lyčių lygybės Škotija, kur niekam nereikės patirti pažeminimo naudojant netinkamas priemones menstruacijų metu, dar labiau didinant namų ūkio išlaidas, skirtas įsigyti priemonių savo vaikams, ar praleisti pamokas – tai bus Škotija, kurioje nė viena mergina nebeturės slapčia nešiotis tamponų“, – pareiškė ji.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) pasveikino šį sprendimą.

„Didžiuojamės balsuodami už šį novatorišką įstatymą, leisiantį Škotijai tapti pirmąja šalimi pasaulyje, teikiančia nemokamus higienos produktus visoms moterims ir merginoms, kurioms jų reikės“, – parašė ministrė savo „Twitter“ paskyroje.

„Tai moterims ir mergaitėms svarbus įstatymas“, – pridūrė ji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite