Angle down Atgal

Skolų išieškojimas teismine tvarka

Piktybiniai skolininkai nieko nebijo

Pasitaiko verslų, įmonių, ar asmenų, kuriems gyvenimas skolose yra natūrali būsena, kasdienybė. Yra kategorija žmonių, kuriuos drąsiai galima vadinti piktybiniais skolininkais, juos be galo sunku išgąsdinti, paveikti. Tai yra asmenys, kurie nebijo nieko, prasiskolinę patys, baugina tuos, kurie jiems kažkada padarė gera. Tokiais atvejais UAB „Juris LT“ specialistai rekomenduoja žengt antrąjį žingsnį – skolas išieškoti teismine tvarka. Skolos išieškojimas yra ypatingai jautrus klausimas tiek skolininkui, tiek ir pačiam kreditoriui, būtent todėl valstybė yra pakankamai siaurai sureguliavusi šią sritį, siekdama užtikrinti ne tik kreditoriaus interesus, bet ir skolininko teises išieškojimo procese (pavyzdžiui, kai draudžiama iš skolininko išieškoti visas jo gaunamas pajamas, nes turi būti paliekama tam tikra lėšų dalis ir jo pragyvenimui). Išbandžius visas neteismines priemones ir procedūras ir tik tuo atveju, jei jos nesuveikia, startuoja antrasis etapas – skolos išieškojimas atsiduria teisme. Ruošiamas visas šūsnis dokumentų teismams. Bet ir šiuo atveju informacija, žinios apie skolininką, jo finansinius įsipareigojimus, gaunamas pajamas ir veiklos esminius aspektus yra būtina. Rizikuoti ir veltis į ilgalaikes procedūras, iš anksto žinant, kad nepeši nieko, tik išleisi pinigus rezultatų neduodantiems teismams, yra neverta. Skolos išieškojimas profesionalams yra procesas, kuriame reikia strateguoti, gerai apgalvoti žingsnius, kurie būtini teigiamam rezultatui pasiekti.

Kad išvengtumėte negailestingos kovos

Nereikia į teismus keliauti aklai. Prieš inicijuojant tokį procesą reikia suprasti viena – advokatai, teisininkai nesigilina į skolininko finansinę pusę. Jie teikia savo paslaugas už kurias turi sumokėti kreditorius, kuris pats nebeatgauna savo pinigų. Privačios skolų išieškojimo bendrovės, kaip antai UAB „Juris LT“ veikia kiek kitaip. Kiekvienas skolos išieškojimas ar kreditoriaus bei skolininko ginčas, pradedamas nagrinėti iš esmės. Žiūrima, ar įmonė galės padengti įsiskolinimą, ir ar verta inicijuoti teisinius procesus, kuriems reikės ir laiko, ir pinigų. „Jei matome, kad procesas yra beviltiškas, dar konsultacijų stadijoje, patariame negaišti laiko nesivelti į sudėtingus procesus“, – tikina UAB „Juris LT“ specialistai. Anot jų, teismuose kova būna ilgalaikė, negailestinga ir arši. Piktybiniai skolininkai, kurių veikla grindžiama kitų išnaudojimu, taip pat nusisamdo advokatus, rašo skundus, vilkina procedūras. Atrodytų, jog akivaizdus reikalavimas – atsiskaityti už gautas prekes ar paslaugas, bet jis gali tapti varginantis, ilgas ir skaudus. Informacinių technologijų amžiuje, daroma viskas, kad žmogui būtų greitai ir paprastai prieinamos teismų procedūros. Pateikti ieškinį galima supaprastinta tvarka, neišėjus iš namų, o prisijungus internetu. Kaip bus išieškoma skola priklauso nuo įvairių kriterijų – skolos dokumento, jo formos, paties kreditoriaus pasirinkto išieškojimo būdo ir pan. Jei dokumentas, iš kurio kyla piniginė prievolė, yra patvirtintas notaro, tokiu atveju nėra reikalo kreiptis į teismą, vykdomąjį įrašą pagal minėtą dokumentą išduos notaras. Tokia pati situacija yra ir su skolos vekseliais. Jei vekselis išduotas laikantis teisės aktų reikalavimų, tai vykdomuosius įrašus pagal juos atlieka notarai, nepriklausomai nuo vekselio sumos. Verta paminėti, kad vykdomuosius įrašus notarai atlieka ir pagal hipotekos (įkeitimo) sandorius. Su notaro atliktu vykdomuoju įrašu lieka tik kreiptis į antstolį. Tai labai palengvina kreditoriaus padėtį, nes nereikia kreiptis į teismą ir gaišti daug laiko.

Kitais atvejais išsiieškoti skolą galima tik per teismą:

  • kreipiantis į teismą su pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo;

  • reiškiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka;

  • reiškiant ieškinį bendrąja tvarka.

Pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo

Teismas, formaliai įvertinęs kreditoriaus pateiktus įrodymus, priima teismo įsakymą. Skolininkas ir kreditorius šiuo atveju nėra kviečiami į teismo posėdį. Jei skolininkas per teismo nustatytą terminą (dvidešimt darbo dienų) pateikia savo prieštaravimus (nebūtinai pagrįstus), teismo įsakymas yra panaikinamas. Tenka bylinėtis teisme. Tad bendras rezultatas – ilgas ir varginantis skolos išieškojimas. Jei skolininkas pareiškimo neapskundė, teismo įsakymas įsiteisėja, teismui išdavus vykdomąjį įrašą, galima kreiptis į antstolį. Deja, tai toli gražu negarantuoja skolos išieškojimo teismine tvarka, palankios baigties. Nėra garantijų, kad skolininko sąskaitoje pinigų yra. Kartais yra sukuriama dirbtinė, tikrovės neatitinkanti situacija, prasiskolinęs verslininkas dedasi visišku vargšu. Ir visai nesvarbu, kad jis važinėja prabangiu automobiliu, o jo socialinėje paskyroje mirga kelionių, vakarienių prabangiuose restoranuose nuotraukos.

Ieškinys dokumentinio proceso tvarka

Kreditorius gali pareikšti skolininkui ieškinį, kurį prašoma išnagrinėti dokumentinio proceso tvarka. Teismas, įvertinęs kreditoriaus pateiktus įrodymus, priima sprendimą ir išsiunčia jį skolininkui. Jei skolininkas nepareiškia teismui savo prieštaravimų (tik pagrįstų) per nustatytą terminą, teismo sprendimas įsiteisėja ir tampa priverstinai vykdytinas. Jei skolininkas teismui per nustatytą terminą pareiškia savo prieštaravimus, ieškinys nagrinėjamas teismo posėdyje dalyvaujant skolininkui ir kreditoriui.

Ieškinys bendra tvarka

Tai yra pats ilgiausiais ir reikalaujantis daugiausiai išlaidų skolos išieškojimas. Šiuo atveju teisminio proceso šalys privalo dalyvauti teismo posėdžiuose. Teismo sprendimui įsiteisėjus, jis tampa priverstinai vykdytinas. Kai ieškinio suma neviršija 30000 Eur, žyminis mokestis už ieškinio padavimą ginčo teisenos tvarka sudaro 3 proc. nuo ieškinio sumos. Svarbu atminti, kad tokių procesų vykdymui asmeninių žinių bei įgūdžių nepakanka. Geriausia kreiptis į patyrusius specialistus, galinčius suteikti teisinę pagalbą ir padėti susidoroti su nemalonia situacija bei profesionaliai pasirūpinti, kad skolos išieškojimas vyktų sklandžiai, paprastai ir greitai bei duotų palankų rezultatą – būtų atgauti paskolinti pinigai, ko negarantuoja advokatas bei antstolis.

Papildomai nekainuoja

UAB „Juris LT“ vykdomas skolų išieškojimas nepalieka Jūsų vos tik įpusėjus procesui. Specialistai lydi savo klientus visą kelią – nuo pradžios, iki vykdomojo rašto gavimo, konsultuoja ir laukiant pagrįstų antstolio veiksmų. Įmonė su Jumis dalinasi našta, kuri vienam, gali tapti nepakeliama. Bet svarbiausia, kad skolos išieškojimas, pasitelkus į pagalbą privačią įmonę, kreditoriui nieko nekainuoja iki pat paskutinės dienos. UAB „Juris LT“ prisiima visą riziką, savo resursais ir jėgomis vykdo ikiteisminį skolos išieškojimą, jei reikia inicijuoja teisminį procesą. Bandančiam atgauti kažkada paskolintus pinigus kreditoriui, nereikia mokėti teismo žyminio mokesčio, dengti advokatų paslaugų, susitaupo pirminė įmoka antstoliui už vykdomojo rašto administravimą. Profesionalūs teisininkai žmogų nuolat konsultuoja, o mokestis už paslaugas imamas tik visiškos sėkmės atveju, kuomet jau atgauti kreditoriaus pinigai, o skolos išieškojimas – sėkmingas. To negali sau leisti siauros srities specialistai – advokatai ir antstoliai. Visą riziką skolos išieškojimo nesėkmės atveju prisiima UAB „Juris LT“, kuri garantuoja efektyvią pagalbą ir gerą paslaugų kokybę. Daugiau nei 12 metų kaupta darbo patirtis, pelnytas klientų pasitikėjimas, nuolatinis žinių kaupimas, leidžia užtikrinti sėkmę skolos išieškojimo procese. Pasitelkus į pagalba profesionalus, skolų išieškojimas tampa greitesnis, kokybiškesnis, dažniau garantuoja teigiamus rezultatus, o svarbiausia – kreditoriui nieko nekainuoja nesėkmės atveju.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite