Angle down Atgal

Skandalingai pagarsėjęs ispanas dramatiškai sugrįžo į Lietuvą: buvo sučiuptas ir apgyvendintas su pabėgėliais

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ir mokyklose ispanų kalbą dėstęs Miquelis Puertas gan skandalingai pagarsėjo prieš penketą metų, kai į viešumą iškilo jo kalbos paskaitų ir pamokų metu – antilietuviškai nusiteikęs ispanas kalbėdavo apie lytinius organus, dergdavo Lietuvos institucijas ir tuometinę prezidentę.

Į viešumą iškilus klausimų keliančiam M. Puertas elgesiui, ispanas neteko darbo, o vėliau turėjo išvykti iš Lietuvos ir, Alfa.lt žiniomis, yra nepageidaujamas mūsų šalyje. Tačiau neseniai M. Puertas vėl atvyko į Lietuvą, tik nelabai sėkmingai – buvo sučiuptas ir apgyvendintas Pabradėje esančiame pabėgėlių centre, iš kurio tikriausiai bus išsiųstas atgal į tėvynę.

Turimais duomenimis, į Lietuvą M. Puertas atvyko iš Latvijos, o rugpjūčio 25 d. buvo sulaikytas, kadangi neturėjo teisės lankytis Lietuvoje, ir uždarytas Pabradėje, kol kas ispano likimas nėra aiškus.

Nei prokurarūra, nei policija, nei Migracijos departamentas nepatvirtino, kad skandalingasis ispanas buvo sulaikytas Lietuvoje, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) galiausiai pripažino, kad M. Puertas pakliuvo pasieniečiams.

„Galiu patvirtinti, kad M. Puertas šiuo metu yra Užsieniečių registracijos centre teismo sprendimu ir yra sprendžiamas klausimas dėl jo išsiuntimo iš šalies“, – į Alfa.lt paklausimą atsakė VSAT Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas.

Nors, Alfa.lt duomenimis, M. Puertas atvyko į Lietuvą neturėdamas leidimo, VSAT atstovas teigė, kad situacija yra kiek kitokia – ispanas galėjo net nežinoti, kad yra nepageidaujamas Lietuvoje. „Pažymėtina, kad asmeniui, kuris yra nepageidaujamas šalyje, apie jo įtraukimą į nepageidaujamų asmenų sąrašą pranešti neprivaloma, tad ir nėra jokio pagrindo kalbėti apie Jūsų minimus „atvykimus be leidimo“, – rašė R. Pukinskas.

VSAT atstovas teigė neturintis teisės atskleisti, iš kokios šalies į Lietuvą atvyko M. Puertas, taip pat teigė negalintis nurodyti institucijos, kuri ispaną įtraukė į nepageidaujamų asmenų sąrašą.

Dergė Lietuvą, NATO ir ES, bet aukštino Rusiją

M. Puertas Lietuvoje skandalingai pagarsėjo maždaug 2015 metais, kai į viešumą ėmė lįsti tuometinio VDU dėstytojo elgesio detalės. Anot studentų ir mokinių, ispanas pamokų ir paskaitų metu kalbėdavo nepadorias kalbas apie lytinius organus.

Tuo tarpu M. Puertas vieši pareiškimai ir įrašai feisbuke buvo užkliuvę net teisėsaugai – ispano, kaip pats teigė, kritika tuometinei prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo panašesnė į dergimąsi, paskaitų metu M. Puertas teigė, kad Lietuva yra „keista valstybė“.

Nuo ispano kliuvo ne tik Lietuvai, bet ir Ukrainai, NATO ir ES, tačiau buvęs dėstytojas labai palaikė Rusiją ir jos prezidentą Vladimirą Putiną.

Dėl savo „tautinę nesantaiką kurstančių ir Lietuvą žeminančių“ pareiškimų netekęs darbo Lietuvoje, M. Puertas išvyko ir apsigyveno separatistų valdomame Donecke.

Į vadinamąją Donecko liaudies respubliką persikėlęs ispanas laiko, praleisto Lietuvoje, nepamiršo ir dar keletą metų virtualioje erdvėje liejo nuoskaudas, esą su juo buvo susidorota.

„Esu Donecke, darbo liaudies kavinėje, kurioje lankausi, nes jie turi labai greitą internetą. Doneckas turėtų būti vadinamas abrikosų, ne rožių miestu. Jis pilnas abrikosų, mačiau ir citrinmedžius, riešutmedžius. Kaunas buvo pilnas baltųjų neonacių ir šiknalaižių“, – virtualioje erdvėje 2016 metais rašė M. Puertas.

Alfa.lt žiniomis, vėliau ispanas grįžo į tėvynę, iš kurios po kurio laiko persikėlė į Latviją, o iš pastarosios atvyko į Lietuvą, kurioje leido laiką, kol pakliuvo pasieniečiams.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite