Angle down Atgal

Skaitytojai sunerimę: „Ar nuodingasis putokšlis buvo išleistas į Nemuną?“

Alytiškiai, atsiuntę šią nuotrauką, pasiteiravo, ar tiesa, kad į Nemuno upę šį savaitgalį pateko gaisro Pramonės gatvėje gesinimo metu naudotas putokšlį?

„Putokšlis – aplinkai itin agresyvi medžiaga”, – gaisro metu viešėdamas Alytuje apie nuodingą, ugniagesių naudojamą medžiagą yra sakęs Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Signalas, kad į Nemuną buvo išleistas gaisre susikaupę putokšlis, panašu, kad bent šįkart nepasitvirtins, tačiau garbės kai kuriems Alytaus verslininkams, deja, nedaro.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalo informavo vandentiekos ir nuotekynų sritis Dzūkijos sostinėje prižiūrinčios savivaldybės įmonės „Dzūkijos vandenys“ gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius, Nemune skaitytojo užfiksuota balta pakrantė – ne dėl putokšlio.

L. Mackevičiaus teigimu, nuotraukoje matomos nuotekos į Nemuną subėgo iš 7-ojo išleidėjo. Tokių išleidėjų Alytuje ir apylinkėse į Nemuną yra apie 20.

„Kažkas iš įmonių Pramonės rajone į Nemuną išleido nevalytas nuotekas". Laimei, šįkart tai – ne putokšlis, o riebalinės kilmės tarša.

„Deja, nesmagu, kad kažkuri iš įmonių, pasinaudojo esama ekstremalia situacija ir kiek ramesnę, mažiau stebimą dieną, sekmadienį, į upę per lietaus tinklų sistemą išleido šiuos teršalus”, - apgailestavo L. Mackevičius, jeigu pavyks išsiaiškinti, žadėjęs patikslinti galimus Nemuno teršėjus. Juos išsiaiškinti ir nubauti turėtų aplinkosaugininkai. Į pastaruosius jau kreipėmės ir laukiame oficialaus atsakymo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite